Виявляється, результат практично будь-якої партії в карти залежить переважно не від везіння, а від майстерності гравця.
Ще на початку 18-го століття у французькому науковому суспільстві почали застосовувати вираз «теорія ймовірності в іграх». Батьком цього нового явища в математиці став геніальний Блез Паскаль, який поставив питання про те, чи є якийсь шанс виграти, наприклад, партію в кістки, ґрунтуючись виключно на наукових фактах. Джокер у карткових іграх: як з'явився де використовується. Все про саму загадкову карткову фігуру
Наприклад, виграти в лотерею, де потрібно вгадати номери шести кульок із півсотні таких самих, насправді практично неможливо. Шанс на виграш оцінюється в такому випадку приблизно як 1 до 16 000 000. І виграш за подібних розкладів настільки ж неймовірний, як і, наприклад, попадання тисячі снарядів в одну ворону.
Набагато простіше, згідно з теорією ймовірності, здобути перемогу в партії в кістки. Так, гарантована перемога у цій грі відбувається у 16 відсотків усіх партій. Не такий вже й великий показник, але точно вище за показник виграшу в рулетку онлайн – там він становить 1 до 38. І це не означає, що, програвши 38 партій, людина обов'язково отримає на 39 перемогу. Хоча буває, що успіх усміхається вже в першій партії…
Проаналізувавши масу ігор, математики дійшли висновку, що шанс виграти «випадково» в інтелектуальні карткові ігри, які, наприклад, користуються великою популярністю на сайті luckforfree.com у тисяч просунутих користувачів, невеликий.
Однією з найскладніших ігор сучасності як і раніше залишається - ви не повірите - звичайний Дурень. Вже після першого кона прорахувати можливість перемоги того чи іншого гравця за допомогою математичних обчислень практично неможливо. Відповідно до правил гри Дурень, навіть у заключних конах результат партії може вирішити не великий набір козирних карт, а вміння передбачати. Власник добре розвиненої пам'яті здатний за допомогою парних карт розіграти власний сценарій карткового ендшпіля, в буквальному значенні слова залишивши в дурні щасливішого, їли судити по козирях, опонента.