oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Маловідомі різновиди гри Дурень

Варіант із джокерами

Картковий дурень користується величезною популярністю на території пострадянських держав. Він народився Росії у 19 столітті. Існує безліч його різновидів, серед них і гра з джокерами.

Згідно з правилами, джокер може побити будь-яку карту, включаючи і туза козирної масті. У партії беруть участь два джокери – один чорний, інший червоний. Колір у грі не має жодного значення. Якщо під час завершення поєдинку в одного з партнерів залишається на руках джокер, він програє. Тому його потрібно встигнути викинути до закінчення партії, щоб не зазнати поразки.

В іншому правила нічим не відрізняються від правила підкидного дурня. У поєдинку беруть участь максимум чотири гравці. У кожного партнера після роздачі на руках виявляється по шість карток. Той, хто здає, визначає козирну масть і бій починається.

Правила прості, але щоб здобути перемогу, гравцеві необхідно запам'ятовувати, які карти вже вийшли, прораховуючи при цьому перебіг битви на кілька кроків уперед. Люди досі проводять час за цим веселим заняттям. Зараз зіграти можна і з друзями, і з комп'ютером, і з незнайомими людьми через мережу в режимі онлайн.

Дурак онлайн

Китайський варіант

У китайському різновиді здає вибирається за допомогою жереба, а далі ця роль передається тому, хто програв у попередній партії. Колода перетасовується і кожен отримує на руки по шість аркушів. Залишок розташований у центрі ігрового поля. Пікова масть завжди козирна. У першій партії право ходити першим надається власнику найменшого козиря. У наступних же - за домовленістю партнерів: на дурня (ходить сидить праворуч від того, хто програв) або з-під нього (ходить сидить ліворуч від того, хто програв).

Геймер ходить будь-яким листом на свій вибір. Той, хто сидить ліворуч, повинен відбитися, поклавши зверху свій лист тієї ж масті або козирний, але рангом вище. Якщо опонент зайшов із козиря, перебити його можна лише старшим козирем. Загалом правила практично ідентичні звичним для нас правилам підкидного. Особливість полягає в тому, що трефу можна побити лише трефою. Якщо геймер відбиває трефовий лист, дві ці карти передаються наступному учаснику, що сидить зліва. Він, своєю чергою, повинен перебити карту, якою відбивався його попередник. Потім листи передаються далі і так до тих пір, поки їх кількість не дорівнює п'яти, після цього вони підуть у відбій. Коли хтось не зміг або не захотів відбитися, він тягне лист, з якого були схожі, а решта вирушає у відбій, і хід переходить наступному. Після партнери беруть з колоди карти, що бракують, поки на руках у них їх не виявиться шість. Добір починається з учасника, який зробив перший хід, а далі в порядку черги. Поєдинок триває, поки один із партнерів не залишиться з картами на руках, тоді як решта їх позбудеться. Ось він і оголошується програвшим.

Радимо прочитати статтю про виникнення та різні варіації карткової розваги гри дурень. У ній ви знайдете багато цікавих фактів та корисної інформації.

Онлайн дурак

Варіант із бовдуром

Відмінною особливістю цього варіанта є те, що в поєдинку бере участь вигаданий геймер, який зветься йолопом. Той, хто здає призначається за стандартною схемою. Усі, в тому числі і йолоп, отримують на руки шість карток. Під час визначення козиря розкладом бовдура править той, хто здає. Надалі це право передається геймеру, що був схожим першим. Він може підкидати листи, що є у бовдура і брати їх з колоди після відбою. Неіснуючий партнер не може бути схожим і відбитися.

Залишок колоди поміщається в центрі ігрового поля, верхній лист відкривається та поміщається під неї. Це і є козир. Право зробити хід першим отримує гравець, у якого на руках був наймолодший козир. Учасник заходить з будь-якої карти, що відбивається, повинен її перебити, якщо це неможливо, то потягнути. Коли учасник оббиває, його партнери можуть підкидати аркуші того самого рангу, що є вже на ігровому полі. Першим підкидає схожий, далі це право передається в порядку черги, йолоп при цьому не виняток. Якщо геймеру вдалося відбитися, все йде у відбій і далі в поєдинку не використовується. Якщо партнер по грі відбитися не зміг, він все забирає собі. Далі відбувається добір карт з колоди, що не вистачає, і матч триває доти, доки один з учасників не залишиться з листами на руках. Ось він і оголошується дурнем. Болван цим званням володіти не може. Якщо останнім свого розкладу позбувся бовдур, який програв оголошується геймер, який зробив це перед ним.

Варіант з кістками

За допомогою жереба вибирається той, хто роздаватиме карти, далі це робитиме той, хто програв. Той, хто здає, перетасовує колоду і кладе її на ігрове поле. Потім з неї знімається верхня карта, масть якої буде козирною. Далі кожен учасник поєдинку бере кубик та кидає його. Числа, що випала, говорить про те, скільки гравцеві необхідно взяти аркушів з колоди. Геймери викидають кубик у порядку черги доти, доки колода не закінчиться.

Потім починається битва. Почінає поєдинок учасник, у якого виявився найменший козир. З чого ходити, вирішує сам геймер, у правилах гри жодних обмежень не існує. Геймер завжди ходить на партнера, що сидить ліворуч. Той, своєю чергою, може відбитися або картою тієї ж масті, але рангом вище, або козирем. При цьому інші учасники можуть підкинути карти, що збігаються за рангом з наявними на столі. Якщо гравцеві вдалося відбитися, все переміщається у відбій, ні - він має все забрати собі. Єдиний учасник, який залишився з картами, оголошується дурнем. На нашому сайті обов'язково спробуйте грати в дурня онлайн. Це можна зробити безкоштовно у будь-який зручний час.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНАЯ ИГРА
без регистрации
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ
  • TOP 100