Як і будь-яка інша карткова розвага, преферанс має свою історію виникнення. Книг на цю тему ніхто не написав, але якщо покопатися в архівах бібліотек, можна знайти уривчасту інформацію і на основі неї скласти загальне уявлення про історію та розвиток гри.
Родиною преферансу вважається Франція. Правила нової розваги об'єднали в собі правила кількох ігор, популярних тоді в Європі. Назва взята з французької мови та перекладається як перевага, перевага. У Росію воно потрапило в першій половині 19 століття і через нетривалий період часу стало досить популярним серед шанувальників карт. В. А. Жуковський говорив про преферанс так: "Іноземне насіння впало на благодатний ґрунт, а головне – вчасно!" Чому насіння іноземні - ясно, а ось що він мав на увазі, коли говорив "вчасно" - не зовсім. Розберемося.
На території нинішньої Росії карти з'явилися лише у 17 столітті. Досі великою популярністю там користувалися кістки, причому люди їх викидали не тільки заради втіхи, а й тоді, коли потрібно було прийняти якесь важливе рішення. З появою карт повсюдне захоплення людей у країні іграми змусили "спокійного" государя Олексія Михайловича випустити указ про покарання гравців за допомогою батога та дибки. Згодом Катерина Друга замінить суворі середньовічні покарання гравців штрафами. Саме за неї карти знову розцвіли в країні, адже сама цариця любила проводити час за картковим столом, і жоден бал чи благодійний вечір при дворі не обходився без карт.
За Олександра Першого захоплення народу картами тільки набирало обертів. Стали з'являтися ігрові заклади, де спускалися цілі стану. Популярними тоді були пікет, ломбер, гусарський штосс та ін. Боротися з ігровими будинками було складно, адже регулярно платили поліції. Карткові шулери заробляли непогано, руйнуючи при цьому купців і поміщиків, тому детективам доводилося їх відловлювати і висилати з Москви та Петербурга. Внаслідок цього повітові міста, де вони продовжували свою діяльність, стали притулком шахраїв.
У такій обстановці і виник у Росії преферанс, тому висловлювання Жуковського про те, що це сталося вчасно, не піддається сумнівам. Преферанс відсунув на другий план усі тоді популярні карткові ігри та заслужено посів перше місце. Такою є його передісторія.
Про популярність розваги говорить і той факт, що на той час вийшла не одна книга, присвячена преферансу, багато з них були неодноразово перевидані. Після революції 1917 р. вони були відправлені на "Спецзбереження" та позбавлені зустрічей з читачем. Звичайно, зараз якоїсь інформативної користі вони не несуть гравцям, але історичну цінність мають. З цих книг ми можемо дізнатися багато цікавих фактів про преферанс. Наприклад, те, що раніше поєдинки велися без запису та гравці розраховувалися після кожної партії. Також відомо, що раніше гра оцінювалася і за кількістю хабарів та за значимістю мастей. Наприклад, шестерня в піку коштує чотири бали, у трефі – шість, у бубні – вісім, у черв'яку – десять. У семирній грі за тим же принципом, відповідно вісім, дванадцять, шістнадцять, двадцять і двадцять чотири очки. До вісімдесятих років ХІХ століття не існувало такого поняття, як мізер. Наприкінці дев'ятнадцятого століття цифри для запису округлили і така система запису проіснувала до п'ятдесятих років ХХ століття. Було ще багато правил, які давно канули у століття.
Таким чином, за 2 століття свого існування преферанс зазнав величезної кількості змін. Жодна інша розвага не еволюціонувала за такий короткий проміжок часу.
Перший чемпіонат у Росії був організований 1913 р. У Петербурзі зібралися найсильніші майстри з усієї країни. Титул чемпіона дістався П. Н. Штеріну, він став першим і останнім переможцем, оскільки незабаром пролунала світова війна, після - революція в країні та про будь-які турніри та чемпіонати забули на довгі роки.
Після подій 1917 р. преферанс нова влада не дуже жаліла, офіційних заборон не було, але гра вважалася капіталістичною, отже, аморальною. Зараз ми маємо право самі вибирати, якими розвагами заповнювати своє дозвілля. Преферанс повернувся в життя любителів карток і зайняв там гідне місце. Кодекс розваги було затверджено 1996 року. В даний час проходить величезна кількість турнірів та змагань для учасників, які мають різний рівень майстерності. Ігри онлайн по мережі також ніхто не скасовував.
А щоб розслабитися та посміяться у нас є анекдоти про преферанс. Грайте у преферанс з гумором: смішні історії про гру та гравців
Простий преферанс наших предків
Сучасний преферанс Ленінград, наприклад, не схожий на подібні забави наших прадідів. Існувала величезна кількість його варіацій: звичайний, змішаний, із запрошенням, з кадилями і без кадилів тощо.
Докладніше розглянемо простий (звичайний) різновид гри. Ця розвага, що існувала в 19-20 століттях, вважається прообразом нинішнього преферансу. Цей різновид був спрощеним і не вимагав складних математичних розрахунків. Її суть полягає в наступному: гравці ще до початку партії домовляються про ставку, яка називається кулькою (від 10 до 50, найчастіше використовувалися цифри 21, 26, 30). За недобір хабара в партії до кульки додавався штраф, який відповідає грі. Якщо поєдинок був зіграний вдало, фіксована цифра віднімається від кульки.
Партія такої розваги була короткою та не вимагала від гравців високих інтелектуальних здібностей. Забава була нудною, прісною, нецікавою і незабаром канула в Лету.
Ви можете грати безкоштовно преферанс на нашому сайті в будь-який зручний час.