oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Історія виникнення реверсії. Рендзю - один із прабатьків гри

На нашому сайті є захоплююча гра шашкового типу під назвою "реверсі". Її особливість полягає в тому, що для неї використовуються двокольорові фішки, які після ходу перевертаються.

Играть онлайн реверси

Реверсі винайшли відносно недавно, причому ця гра винаходилася кілька разів за короткий період часу. З різницею в 10 років приблизно однакові правила нової розваги були запропоновані Дж.Моллеттом та Л.Уотерманом (1870 та 1880 рр.). Згодом між авторами розгорілася суперечка: кого ж вважати першовідкривачем? Адже Моллетт запропонував принципи ходу, але пропонував використовувати хрестоподібну дошку, а Уотерман придумав назву "реверсі" (від англ reverse - "перевертати") і запропонував використовувати форму та розміри дошки, які дійшли до нас у незмінному вигляді. Суперечка дійшла до судових розглядів.

Ще одне народження розваги відбулося 1971 року в Японії. На цей раз подібну гру створив Горо Хасегава і назвав її "отелло". Хоча якщо бути чесними до кінця, деякі відмінності в правилах реверсі і отелло все-таки існують.

Дуже дивно, що реверс не була винайдена кілька тисяч років тому, в один період з нардами, шашками та шахами. І навіть аналогів такої гри з перевертанням фігур не існувало.

Одним із найближчих родичів реверсі вважається рендзю, друга назва якої - гомоку. Вона з'явилася на світ приблизно 4 тис. років тому в Китаї і відноситься до однієї з найдавніших розваг.

Що спільного між рендзю та реверсі?

Для обох ігор використовується поле, розділене на клітини, та різнокольорові фігури. Тільки в рендзю це набір чорних і білих фігур (або інших контрастних кольорів), а в реверсі кожна фігура двоколірна: одна сторона біла, друга чорна. У рендзю необхідно вибудувати по вертикалі, горизонталі або діагоналі лінію з 5 своїх фішок, а в реверсі потрібно побудувати лінію свого кольору, але при цьому потрібно перевертати чужі фішки, так би мовити, захоплювати в полон.

Игра реверси

Рендзю в Японії

Простежимо історію походження рендзю.

За свідченнями літописців, гра з'явилася в Японії завдяки емігрантам із Китаю у шостому - сьомому столітті. Історики вважають, що на території японських островів вона набула свого другого життя, швидко набираючи популярності серед жителів. То була перша гра, яку освоювали японські діти. Японці внесли деякі корективи до правил, наприклад, було введено таке поняття, як фол (заборонений хід) 3 на 3 для фігур.

З сьомого по одинадцяте століття влада була заборонила проводити поєдинки з рендзю в громадських місцях, виняток становив лише імператорський палац. Але 1081-го року указ, який забороняв гру, було скасовано.

У ті часи, коли влада в країні належала сьогунам, а не імператору, змінилося ставлення до розваг. Нарди, карткові розваги, кістки знову заборонили. Багато споконвічно національних забав було забуто.

Сегун Токугава та його соратники віддавали перевагу таким забавам, як го і сеги. Тоді ці ігри мали свої школи та всіляку підтримку уряду, у тому числі й фінансову. У рендзю ж грали в місті Кіото, де містився імператорський двір.

Таким чином, творча рендзю стала забавою для народу та двору імператора, а в сьогі і го, підтримувані сьогунатом, грали самураї.

Тільки в епоху Мейдзі, коли Японія відмовилася від самоізоляції, розглянута забава набуває підтримки імператора, в країні проводяться різноманітні змагання, друкуються книги з теоретичними основами розваги. Що тепер, що вже не фінансуються урядом і ці три розваги стають рівноправними.

У 1901 році якийсь Гораки Токояма стає першим у країні мейдзіном (головний японський титул у рендзю). Пізніше з ініціативи 3-го мейдзіна, Такагі Рокусаї, дошка для розваги була зменшена до розміру 15 на 15. Під час перетворення забави з розваги, що приносить приємне проведення часу, у вид спорту з'явилося таке поняття, як фол. І 1906-го року вже утворилася Федерація Рендзистів у Токіо. Потім у 1936 р. виникла Японська Федерація Рендзю та офіційно затверджено її положення.

Рендзю та реверсі в сучасному світі

Зараз рендзю - це молодий різновид спорту, незважаючи на свою тисячолітню історію. Міжнародна федерація рендзю створена 1988г. В наш час регулярно проводяться чемпіонати світу та європейські як особисті, так і командні. Лідери позиції на світовому рівні займають гравці з Російської Федерації, Японії, Китаю, Швеції.

Перший чемпіонат світу з реверсі відбувся 1977 року в Монте-Карло, після чого подібні змагання стали проводити в різних країнах світу щороку.

На нашому сайті luckforfree.com ви знайдете безліч цікавих ігор, в які можна грати безкоштовно та без реєстрації. Крім якісної графіки, вас порадує можливість грати не тільки з комп'ютером, але з живими людьми. Зокрема, у онлайн реверсі ми цілком можете зіграти з другом, якщо домовитеся одночасно зайти в інтернет. Також спробуйте грати з незнайомою людиною, просто залиште заявку на гру.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНАЯ ИГРА
без регистрации
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ