oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Реверсі: як грати, виграшні стратегії, турніри

Реверсі - настільна гра, для якої потрібна 64-клітинна дошка (можна скористатися шаховою) та 64 фішки контрастних кольорів.

Важкий шлях до популярності

Винайшли цю розвагу ще в 1870 р. в Англії, але незабаром благополучно забули. Для першого варіанта використовували дошку у формі хреста, але правила були схожі на сучасні. До речі, вперше офіційні правила були опубліковані 1886-го року.

Велике значення для просування всього на світі і раніше мала реклама. У 1888 році інтерес до реверсі був підігрітий циклом статей у газеті “Quin”, яка випускалася переважно для домогосподарок. У серпні того ж року автор публікації, В.Піл, видав їх окремою книгою під назвою "Рукописи про Реверс". Протягом наступного десятиліття випустили ще пару-трійку книг про цю розвагу. Але інтерес до нього потихеньку згасав.

Другим своїм народженням реверсі зобов'язана Горо Хасегава з Японії, щоправда, він чомусь вирішив дати їй іншу назву. Тепер розвага називається “отелло” на честь відомого героя п'єси Шекспіра, проте в країнах пострадянського простору віддають перевагу первісній назві.

Заради справедливості зауважимо, що Хасегава вніс деякі зміни, а саме:

  • в Отелло на стартовій позиції фішки можна розставляти єдиним способом;
  • всі фігури спільні, тобто. якщо в одного геймера закінчилися свої фішки, він використовує чужі.

Тактика гри

Ця гра вважається стратегічною, як і шашки онлайн. Партію можна розділити на 3 етапи:

  • дебют (початок) - тут все набагато простіше, ніж, наприклад, у шахах. Навіть професійні геймери пам'ятають дебюти всього на 5-6 кроків, і цього цілком достатньо для успішного початку партії;
  • миттельшпіль (середина) - найважчий етап гри;
  • ендшпіль (кінець) - тут головне не поспішати та підраховувати фігури.

Новачкам рекомендуємо скористатися тактикою захоплення кутів дошки: їх не можна буде "розфарбувати" у колір суперника. Якщо ви вже непогано знаєтеся на правилах реверсії, спробуйте обмежити кроки супротивника. Створіть положення, в якому ходи суперника вас влаштовуватимуть. Це можливо, але доведеться прораховувати ходи наперед.

Для найпросунутіших геймерів підійде тактика, в якій потрібно завадити противнику бути схожим так, як він задумав, і самому бути таким самим.

Для того щоб стати успішним гравцем, потрібно багато тренуватися. Ідеальний спосіб - гра в реверсі онлайн на нашому порталі.

Міжнародні змагання з реверсі

Починаючи з 1977-го року, проходять щорічні чемпіонати з реверсу. Щоразу вони проводяться у різних країнах. Перші змагання відбулися у Монте-Карло, а останні (2018 р.) – у Празі.

Цікава статистика: всього на сьогоднішній день було проведено 41 змагання, і 30 разів у них ставали переможцями представники Японії.

На нашому сайті ви можете грати в реверс безкоштовно та без реєстрації. А якщо ви поки не знайомі з цією грою, прочитайте правила реверсії – на luckforfree.com вони написані просто та зрозуміло.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНАЯ ИГРА
без регистрации
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ