Якщо ви думаєте, що ніколи не тримали в руках гральні кістки, то швидше за все помиляєтеся. Адже кожен із нас грав у дитинстві у настільні розваги, де потрібно було ходити різнокольоровими фішками картонним ігровим полем. Кількість кроків визначалося з допомогою маленького пластмасового кубика. Цей кубик і є справжнісінька гральна кістка. Але все по порядку.
А також радимо прочитати статтю про основні стратегії гри онлайн в короткі нарди. Перемагаємо з розумом. Підбери для себе найкращу.
Звідки взялися кубики для гри
Гральним кісткам відводиться почесне місце прабатька всіх настільних ігор. Науковці вважають, що ними розважалися ще первісні люди. Для того, щоб розважитись, вони використовували кістки дрібних тварин (два хребці), які залишалися після ситного обіду. Але ігровий процес виглядав по-іншому: треба було метати ці кісточки в ціль.
Археологи знаходять кістки, виготовлені та з інших матеріалів. У хід йшли шкаралупа горіхів, фруктові кісточки, роги та зуби тварин, каміння, а в міру розвитку цивілізації до цих матеріалів додалися дорогі матеріали: бурштин, порцеляна, бронза, дорогоцінне каміння.
Щодо кубиків сучасної форми, то найдавніший комплект зар разом із дошкою для гри в нарди було виявлено на території сучасного Ірану і йому налічується близько 5200 років. Тільки уявіть собі: за п'ять тисячоліть розвага практично не змінилася!
Хочу - граю, хочу - гадаю
Зори використовувалися не тільки для ігри в нарди. З їхньою допомогою передбачали долі та приймали серйозні рішення. Всім відома фраза "Жереб кинутий", але не всі знають її походження. Її промовив Гай Юлій Цезар перед переходом річки Рубікон. Цезар був великий шанувальник цієї розваги, але, крім того, вірив у те, що за допомогою кидка кісток можна передбачити майбутнє. До речі, недаремно тоді довірився кісткам, вони допомогли йому стати першим імператором Римської імперії.
Пророкували майбутнє за допомогою набору для гри в нарди та у Стародавньому Сході. Наприклад, 12 осередків на ігровому полі пов'язували з 12-ма місяцями, а загальна сума всіх пунктів - 24 - прирівнювалася до кількості годин на добу. Дошку для гри вважали небом, а пересування зарано ототожнювали з рухом зірок.
Ігри з кістками
У наш час, як тільки їх не називають! Дайси (від англійської dices), зорі, заріки, каміння та навіть “генератори випадкових чисел 1d6”. Остання назва використовують математики.
Де ж використовують зорі:
- нарди - це найшановніша і найпопулярніша гра в сучасному світі, в якій кількість ходів визначають за допомогою кидка кубиків. На нашому сайті ви можете прочитати правила гри в нарди, вони написані доступною мовою;
- крепс - те саме, що “гра в кістки”. Тут гравцям достатньо кинути кубики та подивитися, у кого випало найбільше значення. Цей гравець і буде переможцем. Кількість учасників не обмежена, а для різноманітності можна робити ставки на випадання різних комбінацій;
- покер на кістках - йде за правилами класичного покеру, але для неї використовують спеціальні камені, на яких зображені 9-ка, 10-ка, валет, дама, король, туз. Геймер кидає 5 заріків одночасно, комбінації, що випали, відповідають загальноприйнятим;
- сік-бо - стародавня китайська розвага, в якій кидають 3 кубики і роблять ставки на номери граней, всього 7 видів ставок.
Є інші, менш відомі розваги, де переможець визначається за допомогою кидка кісток: “свиня”, “чикаго”, “генерал”, “гран-азар”, “корона та якір” та інші.
Ігри онлайн безкоштовно на luckforfree.com
На ігровому порталі luckforfree.com ви знайдете безліч настільних та карткових ігор онлайн, а також ігрові автомати та рулетку. Ми ніяк не могли обійти стороною нарди, тому для любителів цієї надпопулярної гри розмістили 3 її варіанти:
- довгі нарди;
- короткі;
- кавказькі нарди.
Кидок кісток у них здійснюється автоматично, за вас все зробить комп'ютер. Грати можна безкоштовно та без реєстрації.