oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Нарди довгі - докладні правила гри

Довгі нарди - це стародавня Східна гра, якою захоплювалися мудреці. Вона була задумана як безкомпромісна суперечка, в якому обов'язково повинен бути переможець. Гра вимагає від суперників стратегічного мислення і вміння вести комбінаційну боротьбу. Неможливо передбачити, хто з двох учасників виграє, тому що випадкове випадання значень кісток може кардинально змінювати позиції гравців протягом всієї партії. Цим Довгі нарди інтригуюче цікаві і захоплюючі. Їх правила настільки прості, що кількість любителів битися в них просто величезна.

Правила гри в Довгі нарди

Грають в Довгі нарди дві людини на спеціальній дошці, яка представляє собою дві рівнозначні половини, сукупно складаються з 24-х осередків. Осередки розмічені вузькими трикутниками (стрілами). У кожного суперника по 15 шашок (у одного - світлі, в іншого - темні), плюс пара стандартних кісток (зар). Завдання кожного гравця-перегнати свої шашки через все поле і завести в свій "будинок", після чого першим прибрати їх на "Борт" дошки.

Стартова позиція

Кожен гравець розставляє всі свої 15 шашок з лівого боку на 12-у клітинку знизу, щодо свого місця розташування (якщо рахувати справа наліво).

Першість ходу в грі (і, відповідно, білого кольору шашок) визначається так: кожен учасник кидає один зар, у кого значення більше, той ходить першим. Якщо випали однакові значення, гравці перекидають зари до тих пір, поки хтось не викине більше.

якщо суперники грають поспіль дві і більше партій, перший хід у кожній новій партії вони роблять по черзі.

Як робити хід

Рух шашок виконується проти годинникової стрілки. Нумерація осередків починається знизу праворуч проти годинникової стрілки. Будинок білих знаходиться внизу праворуч, осередки 1-6, будинок чорних - вгорі зліва, осередки 13-18.

Длинные нарды правила направления движения

Зі стартовою стріли можна брати тільки одну шашку. Відповідно, перший хід в партії гравець робить однією шашкою: на сумарне значення обох зар (при їх різних значеннях) або чотири ходи (при дублі), згідно зі значенням однієї з зар. У подальших ходах можна використовувати вже дві шашки, наприклад, одна зі стартовою стріли, друга - з ігрового поля або обидва ходи шашкою (шашками) з ігрового поля.

Виняток становлять ситуації, коли при першому ході гравець білими отримав дубль 3:3, 4:4 або 6:6. Тоді зі стартовою стріли білі можуть зняти дві шашки, так як в даній ситуації зіграти однією шашкою повний хід немає можливості - заважають шашки противника, що стоять на початковій позиції.

Для граючого чорними, так само діє дане правило, але з винятком: при першому кидку білих 5-5, і наступному кидку чорних 4-4, чорні знімають одну шашку зі стартовою стріли і роблять тільки один хід.

Длинные нарды правила хода со старта

Осередок, на якій стоїть хоча б одна шашка суперника, вважається зайнятою і ставити свою шашку на неї не можна.

Ходити можна на стільки осередків, скільки випало на кожній із зар. Наприклад: однією шашкою - на сумарне значення обох зар (при цьому значення кожної є окремим ходом); двома шашками - на відповідне значення кожної Зари.

Якщо при викиданні кісток випадає дубль – кількість ходів подвоюється. Тобто можна зробити однією шашкою чотири ходи, згідно зі значенням однієї кістки, або "поділити" ходи на будь-яку кількість шашок, наприклад, по одному ходу на чотири шашки.

Не можна пропускати ходи.

Якщо виходить зробити хід тільки на одне зі значень обох зар, то гравець робить один можливий хід, другий згорає. Якщо вдається пересунути тільки одну шашку на вибір, пересувають на більше значення. Наприклад, випало 6: 4, є можливість грати або 6 або 4, гравець зобов'язаний грати 6.

Якщо випали значення зар не дозволяють зробити хід (позиції зайняті шашками противника), то гравець пропускає хід.

Не можна пропускати повний хід, навіть якщо це не вигідно. Наприклад, випало 5: 2. Є можливість грати однією шашкою 5, тоді 2 грати неможливо, і є можливість грати 5:2 інший шашкою, гравець зобов'язаний грати 5:2, навіть якщо йому вигідний перший варіант.

Забороняється будувати "блок" з шести і більше шашок, якщо перед вибудовується блоком немає шашки суперника. При цьому положення шашки противника (в будинку або поза домом) не має значення.

Викид шашок

після того, як всі 15 шашок зайшли в "будинок", їх можна знімати на "борт" дошки. Наприклад, якщо значення зар 6 і 4, гравець знімає одну шашку з 4-ої (праворуч) комірки і одну з 6-ої (праворуч).

Длинные нарды правила как снимать фишки из дома

Якщо на осередку з номерами викинутих зар немає шашок - гравець повинен пересунути шашки (зробити хід) за загальними правилами. Наприклад: на зарах 6: 5, на 5-й осередку шашок у гравця немає, він викидає одну шашку шісткою з 6-й осередку, а другий робить хід п'ятіркою з 6-й осередку на 1-ю.

Якщо пересунути або зробити викид шашки гравець не може (немає таких варіантів) - він знімає на "борт" шашку з крайньої лівої комірки, на якій шашки є. Наприклад, якщо на зарах 3:4, а шашки залишилися тільки на 1-й і 2-й осередках - гравець повинен прибрати на "борт" першочергово шашки з 2-ий осередки, а потім - з 1-й.

Гравець зобов'язаний використовувати обидва значення зар, які йому випали, не можна відмовитися від ходу, якщо результат ходу невигідний. Наприклад, дві шашки стоять на позиціях 4 і 6, на зарах 5:3, він хоче піти 3 з 6-ї позиції на 3-ю, щоб викинути 5-кою шашку з 4-ї позиції, тобто фактично зіграти 4:3. Гравець зобов'язаний грати повний хід 5: 3, тому що такий хід у нього є: з 6-ї позиції ходить 5 на 1-у позицію, а з 4-ї позиції ходить 3 на 1-у позицію.

Підсумок гри

гра закінчується в той момент, коли один з учасників повністю прибрав свої шашки з осередків на дошці. Цей гравець вважається переможцем.

Якщо один з гравців натискає кнопку "здатися", він фактично визнає поразку, гра завершується і виграш отримує противник.

У довгих нардах є два варіанти закінчення гри: "Оін" і "Марс".

  • "Оін" - це положення в грі, коли програв вивів з дому хоча б одну шашку, при цьому він програє одну ставку.
  • "Марс" - це положення в грі, коли той, хто програв не вивів з дому жодної шашки, при цьому програш його становить дві ставки.

Дане правило також дотримується в разі, коли один з гравців натиснув кнопку "здатися". При цьому гравець програє ставку згідно з Положенням шашок на дошці (Марс або Оін) і відповідним попереднім налаштуванням. Наприклад, гравець здався при положенні шашок "Марс", але в попередніх Налаштуваннях був обраний варіант" Оін", відповідно, програш - одна ставка (Оін).

У сучасних спортивних нардах (при проведенні турнірів) можливий нічийний результат партії. Це "право останнього кидка", коли гравець чорними може зробити останній кидок зарамі (тому що ходив другим в партії) після того, як гравець білими вивів всі свої фігури і, якщо в результаті теж зміг вивести всі свої фігури з поля, зараховується нічия. В ігровому клубі lucky-fun.com такий варіант реалізований в попередніх налаштуваннях гри.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ