oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Загальні правила гри в Преферанс

Преферанс відноситься до інтелектуальних розваг, в яких результат гри залежить від вміння гравця, а не від випадку.

Ця чудова гра з'явилася в 19 столітті, в її основі лежать елементи старовинних європейських ігор.

Свою назву Преферанс отримав від французького слова preference, що перекладається як «перевага» або принцип аукціонної торгівлі. Він вперше в історії карткових ігор був використаний в преферансі по відношенню до масті.

У преферанс грають троє або четверо учасників. При грі вчотирьох здає не бере участі в грі. Більша кількість учасників можливо, але не рекомендується, так як гра втрачає динамічність.

Карткова колода для гри в Преферанс, старшинство і правила роздачі карт

Преферансна колода складається з 32 карт — по 8 карт чотирьох мастей. У порядку зростання старшинства це наступні масті:

  • піки (молодша)
  • трефи
  • Бубни
  • черви (старша)

Старшинство мастей дуже важливо під час торгівлі і при замовленні гри (контракту).

У кожній масті 8 карт. Їх порядок за старшинством: туз, король, дама, валет, десятка, дев'ятка, вісімка, сімка.

Згідно з правилами, одну з мастей можна призначити козирем. При цьому будь-яка Козирна карта стає старше будь-якої карти некозирної масті. Між козирями зберігається традиційний порядок старшинства.

Ієрархія карт не змінюється ніколи, незалежно від старшинства обраної гри (контракту) і замовленого козиря. Карти не оцінюють в окулярах.

Молодші карти при записі позначають знаком масті і символом номіналу, наприклад, дев'ять пік - 9, а старші карти - знаком масті і великою літерою її назви (Російської або англійської), наприклад, Король черв'яків - до або Бубнова дама - Д.при записі замовленої гри (контракту) спочатку ставлять величину контракту, а на друге місце - знак масті: 8 (вісім треф).

Гравцям здають по дві карти до тих пір, поки у них не виявиться по десять штук. Решта дві відкладають в прикуп, який не можна здавати першим і останнім. Далі учасники будуть вести за прикуп торгівлю і суперечки. Роздавальник-прикупний гравець і в розіграші не бере.

Хабар. Як викладати карти в хабар

В основі гри Преферанс лежить принцип хабара. Так називають сукупність карт, які кожен з партнерів викладає на стіл за одне коло.

Хабар складається з трьох карт, по одній від кожного гравця.

Завдання учасників - брати або навпаки, не брати хабарі.

Право першого ходу отримує гравець, який сидить зліва від здає, а в подальшому - тому, хто взяв останній хабар. Ходять завжди однією картою.

На хід в масть кожен гравець повинен покласти карту тієї ж масті. Якщо відповідних карт Немає, учасник повинен бити козирем. І тільки якщо у нього немає ні масті ходу, ні козирів, йому дозволяється покласти будь-яку карту.

Играть преферанс онлайн бесплатно

Карта, яка побила інші карти або не побита іншими картами, бере хабар. Гравець, що ходив цією картою, бере хабар собі. Інакше кажучи, хабар забирає гравець, який при правильному розіграші:

  • Походив картою вищої гідності в розігрується масті;
  • Був схожий картою масті, на яку інші гравці не змогли відповісти такою ж мастю або козирем;
  • Побив козирем масть, що розігрується;
  • Перебив козир, який противник поклав у відповідь на розігрується масть, більш високим козирем;
  • При козирному заході поклав найвищого козиря;
  • Зайшов в козир і противники скинули карти звичайних мастей.

У преферансі існує правило, згідно з яким будь-який гравець може подивитися останній хабар. В налаштуваннях гри (Шестерня справа внизу ігрового поля) є можливість включити або вимкнути показ останньої хабара.

Види і вартість ігор (контрактів) в преферансі

Ігри діляться на три різновиди:

  • Ігри на хабарі-гравець призначає мінімальну кількість хабарів, яке він повинен взяти при замовленому козирі або без козиря;
  • Мізер-гравець зобов'язується не взяти жодного хабара;
  • Розпасовка — кожен учасник намагається взяти якомога менше хабарів.

Всі можливі замовлення контрактів ранжуються від молодшого до старшого наступним чином:

Контракт Гравець зобов'язується взяти хабарів Ціна контракту
6 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 6 2
7 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 7 4
8 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 8 6
мізер жодного хабара 10
9 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 9 8
10 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 10 10

Мета гравців-оцінивши в кожній здачі свої карти, замовити кращий контракт і набрати якомога більшу кількість очок.

Правила запису результатів гри в преферанс (куля, кулька)

Кулькою називають сукупність всіх контрактів, що утворюють закінчену гру. Таку ж назву носять:

  • протокол, що реєструє результати кожного контракту;
  • частина цього протоколу, що реєструє результати тільки виграних контрактів (Інші частини цього протоколу називаються гора і вісти).

Правила торгівлі в преферансі

Після того, як всі гравці отримали карти, вони починають торгуватися — конкурувати за право взяти прикуп і призначити контракт. Той, хто зробить в конкурентній торгівлі найвище призначення, бере прикуп і призначає контракт.

Починає торгівлю учасник, який сидить зліва від здавача — його називають «першою рукою». Далі право зробити заявку переходить за годинниковою стрілкою.

наступного учасника називають «другою рукою», третього — «третьою рукою».

У кожну чергу дозволено робити тільки одну заявку — призначати гру або пасувати.

Контракт призначають з розрахунку числа хабарів, які гравець планує взяти, якщо візьме прикуп і призначить на свій розсуд козир або гру без козиря.

Починати торгуватися можна з призначення шести хабарів. Заявляючи про свою претензію на взяття прикупки і замовлення контракту, гравець може сказати: «шість пік». Наступний учасник має право взяти участь в торгівлі за прикуп і сказати: «шість треф», і так далі.

Гравець, який зробив одне з призначень під час торгівлі і якому дістався після цього прикуп (якщо обидва його партнера рятували), має право призначити контракт, до якого він доторгувався, або будь-який інший, який знаходиться вище тієї ставки, на якій він зупинився.

Виняток становить контракт мізер: його можна замовити тільки відразу. Правило називається "кабальний мізер»: гра "мізер" не може бути замовлена гравцем, який бере участь в торгівлі будь-якою заявкою. Бажаючий грати мізер зобов'язаний оголосити про це своєю першою заявкою. Якщо він встиг зробити будь-яку іншу заявку, то втрачає право замовити мізер.

Онлайн преферанс

У процесі торгівлі учасник може не збільшувати призначення, а сказати: «тут». Наприклад, у першого гравця сильна масть Бубни. Він відкриває торгівлю заявкою»піки". Другий учасник каже:» трефи", а наступний пасує. У цьому випадку перший гравець має право сказати: «трефи тут», повторивши ставку, а не говорити: «Бубни».

Партнер, який не бажає починати або продовжувати торгівлю, пасує і позбавляється права на замовлення будь-якого контракту, на участь у подальшій торгівлі.

Заявку, яку зробили гравці в процесі торгівлі, не можна взяти назад. Учасник, який зробив заявку, після якої партнери рятували, зобов'язаний взяти прикуп і замовити контракт не нижче заявленого в торгівлі.

Якщо всі партнери сказали «пас», то грають розпасовку - гру, в якій потрібно взяти мінімальну кількість хабарів.

Той, хто зробив в процесі торгівлі найвищу ставку, називається «розігруючим». Він відкриває прикуп на загальний огляд, бере його собі, а дві карти зносить на свій розсуд, нікому не показуючи. Після знесення "розігруючий" призначає контракт.

"Розігруючий " зобов'язаний замовити гру в будь-якому випадку, навіть якщо не в змозі виконати призначення.

"Розігруючий " може замовити контракт не нижче того, до якого він дійшов в процесі торгівлі.

Якщо у гравця не виходить виконати замовлення, то він може «піти без трьох» хабарів в тій грі, до якої він дійшов в процесі торгівлі.

Гравець, який брав участь в торгівлі будь-якою заявкою, крім мізера, і взяв прикуп, замовляє контракт, в якому він зобов'язується взяти певну кількість хабарів при замовленому їм козирі або без козирів. Всі ігри на хабарі розігруються, якщо вони заздрять. Виняток становить десятерная гра. За домовленістю десятерний контракт перевіряється або вістуется, відповідну опцію можна вибрати при створенні гри.

Гравцеві, який взяв прикуп, можна «здатися без бою», тільки визнавши, що він залишився «без трьох». Якщо гра призначена і заздрить, він повинен грати таку гру до кінця.

Правила розіграшу мізера

Мізером називається контракт, в якому замовив його гравець зобов'язується не взяти жодного хабара.

Мізер грають наступним чином: оголосив його учасник (якщо ніхто не перебив його призначення) відкриває обидві карти прикупу на загальний огляд. Потім зносяться дві будь-які карти. Знесення нікому не показують. Якщо ходить розігруючий, він повинен зробити хід до того, як противники відкриють карти — "ляжуть". Якщо першим ходить "Віста", вони відкривають карти до того, як зроблений перший хід.

Козирів на Мізері не буває. Старшинство карт і правила розіграшу відповідають основним правилам преферансу: на хід в масть обов'язково давати в масть, хід належить гравцеві, який взяв останній хабар і т. д.

«Віста» на Мізері записують розклад. Це виняток тільки для гри мізер.

У грі існує договірне правило (конвенція): мізер перебивається девятерной, девятерная – мізером без прикупу, який в свою чергу перебивається девятерной без прикупу або десятерной грою. Цю домовленість можна вибрати при створенні заявки на гру.

Правила розіграшу розпасів

Якщо всі троє учасників не вступили в торгівлю (заявили «пас»), то грають розпасовку - гру, в якій всі партнери намагаються взяти мінімальну кількість хабарів.

На розпасовці не існує козирів. Класти карти в масть обов'язково. При відсутності масті дозволено нести будь-яку карту.

У різних різновидах преферансу результати розпасовки записуються по-різному: в гору або в вісти. Учасники повинні домовитися перед початком гри про те, в який різновид преферансу вони грають, і як буде відбуватися розпасовка.

У різновидах Сочі і Ленінград за кожну хабар, взяту на розпасовці, гравець отримує певну кількість очок в гору. Гравець, який не взяв жодного хабара, пише в пульку вартість одного хабара. Вихід з розпасів можливий замовленням 6-ї, 7-ї, або 8-ї гри. Цю опцію можна вибрати, створюючи заявку на гру.

У преферансі Ростов гравець, який взяв на розпасовці хабарів менше, ніж всі його партнери, записує на них по 5 вістів за кожну взяту ними хабар. Гравець, який не взяв жодного хабара, пише в пульку одне очко. Якщо мінімальну кількість хабарів набрали двоє учасників, вони пишуть вісти на третього навпіл.

Якщо розпасовка трапляється кілька разів поспіль, то, за попередньою узгодженістю між гравцями, вартість хабара може збільшуватися від розпасовки до розпасовці.

Правила гри для вістів, підрахунок вістів

Після того, як контракт замовлений, наступний за «розігруючим» учасник повідомляє, чи візьме він обов'язкове для даної гри кількість хабарів. Зазвичай воно дорівнює різниці від віднімання величини замовленої гри з числа 10. Якщо зобов'язується, він каже: «Віст», а якщо не зобов'язується, каже: «Пас». Учасника, який зробив заявку «ВІСТ», називають «вістующім».

за набрані хабарі «вістующій» записує обумовлену кількість очок в графу «вісти».

"Ремізом" називають недобір хабарів. При ремізі "розігруючого» «Віста» пише додатково "консоляцію" (штраф) за кожну недобрану розігруючим хабар. Консоляцію зазвичай пише кожен гравець.

При ремізі «Віста» він пише вісти за фактично набрані хабарі, а за не набрані — в гору.

Обов'язкова для» вистующих " кількість хабарів:

Контракт Віста повинні взяти хабарів
6 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 4
7 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 2
8 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 1
Мізер Немає зобов'язань
9 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 1
10 піки (трефи-Бубни-черви-б/до) 1

Третій учасник може теж вистовать або пасувати, незалежно від того, вистует або пасує другий.

Якщо заздрили обидва противника «розігруючого», то вони разом повинні взяти обов'язкове для даної гри кількість хабарів.

Існує договірне правило «Сталінград», коли обидва партнери зобов'язані виступати при замовленні контракту «6 пік». Таку домовленість гравець може вибрати в Налаштуваннях при створенні гри.

При восьмерній, девятерной і десятерной іграх відповідальність за недобір лежить на другому «Віста».

Віст може бути відповідальний, коли за підсад на вісті в гору пишеться повна вартість гри або напіввідповідальний, в цьому випадку за підсад на вісті в гору пишуть половину вартості гри. Вибір цієї опції також можливий при створенні гри.

Залежно від правил, ВІСТ буває жорсткий (жлобський) і м'який (джентельменський):

  • При жлобском вісті в разі реміза «розігруючого» вісти пишуться тільки Віста, якщо один з гравців сказав пас, а пасує пише тільки за реміз; при двох Віста кожен пише за себе — і вісти, і ремізи. Характерний для різновиду Сочі.
  • При джентльменському вісті в разі реміза «розігруючого» вісти пишуться навпіл. Якщо один вістует, а інший — пасує, можна на першій руці сказати ВІСТ, а якщо другий партнер рятував — піти за полвіста (в свою чергу, пасував має право повернути ВІСТ). Йшов за полвіста при реміз розігруючого не пише вістів; при двох Віста кожен пише за себе — і вісти, і «ремізи». Загальна характеристика гри при джентльменському вісті: заохочується гра в Світлу, корисно говорити пас на першій руці. Характерний для різновиду Ленінград.

Жлобський і джентльменський вісти — предмет попередньої домовленості і можуть змінюватися в момент створення гри.

Додаткові Конвенції

Перед початком гри можна налаштувати наступні параметри:

  • Умови гри. Ви можете вибрати окуляри в Пулі або за часом.
  • Куля. Можна вибрати гру в кулю від 10 до 50 очок.
  • Віст. Джентльменський коли вісти пишуться навпіл, або жлобський – кожен пише собі.
  • Штраф при вісті. Відповідальний-розмір штрафу дорівнює контракту, або НАПІВВІДПОВІДАЛЬНИЙ – штраф при вісті ділиться навпіл.
  • Вихід з розпасів. Простий 6-6-6, утруднений 6-7-7 або складний 6-7-8-8.
  • Сталінград. Зобов'язання вистовать на грі шість пік можна вибрати немає або є.
  • Десятерная. Якщо вибрати перевіряється, то Віста на десятерной немає. Якщо ВИСТУЕТСЯ, необхідно вистовать або пасувати.
  • Торги на Мізері. З ПРИКУПОМ, означає, що не можна перебити девятерную гру мізером. БЕЗ ПРИКУПУ – є можливість перебити девятерную гру Мізером без прикупу.

Завершення гри

Партія закінчується при виконанні певних умов, які вибираються гравцем до початку. Ці Умови можуть бути наступними:

  • Встановлюється певна кількість очок в пулі, і кожен з учасників його набирає;
  • Встановлюється певна кількість очок в пулі, і всі учасники в сумі набирають необхідну кількість очок;
  • Встановлюється тривалість партії, і час вийшов;
  • Один з учасників відмовляється від гри і здається.

У цих випадках гра зупиняється і підраховують результати розіграшу для кожного учасника в вістах. Розраховане число вістів множать на розмір ставки — заздалегідь обумовлену ціну Віста, обрану в Налаштуваннях.

Правила преферансу дозволяють зупинити гру і зробити загальний розрахунок в будь-який час, проте етика гри диктує вимогу дограти кулю відповідно до обраної умови її закінчення.

У нашому клубі застосовуються штрафні санкції до тих гравців, хто здався або покинув гру за часом. За них дограється розпочатий ігровий раунд за найгіршим сценарієм:

  • Якщо здався або покинув гру учасник, який замовив гру, то проводиться розрахунок за правилом "Без трьох хабарів";
  • Якщо здався або покинув гру учасник, який замовив мізер, то проводиться підрахунок очок ігрового раунду з розрахунку того, що він взяв всі залишилися в розіграші хабара;
  • Якщо Виступаючий або Пасуючий покинув гру, Ігровий раунд розраховується на користь гравця, який замовив гру;
  • Якщо будь-який гравець покинув гру в момент розіграшу розпасів, то проводиться підрахунок очок ігрового раунду з розрахунку того, що він взяв всі залишилися в розіграші хабара.

Весь його виграш у вигляді штрафу анулюється, а внесений депозит повертається на його рахунок.

Ігровий раунд вважається розпочатим, коли один з гравців замовив гру, а два врятували або три гравці сказали пас, що призвело до розпасів.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ