oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Короткі нарди - правила гри

Будь-яка гра, будь то карткова або має спеціальну дошку, завжди має на увазі дві складові: інтелектуальну і елемент везіння (в більшій чи меншій мірі кожна, в залежності від гри). Нарди - не виняток. Це гра для двох осіб на спеціальній дошці, що має 24 осередки, по 15 шашок у кожного суперника і два кубика (кістки). Початківцю гравцеві може здатися, що результат гри залежить більшою мірою від везіння, від того, які значення випали на кістках для здійснення ходу, але це не зовсім так. Досвідчений гравець, який володіє стратегією гри (інтелектуальної складової), навіть при певному "невезінні" у викиді кісток досить легко обіграє новачка.

Правила гри в короткі нарди можуть здатися трохи заплутаними, тому що в них є можливість вбити шашку суперника (поряд з пересуванням шашок по ігровому полю), а потім цю шашку гравець зобов'язаний заново ввести в гру. Але після уважного прочитання і декількох тренувальних партій вони не викличуть ніяких труднощів.

Правила гри в короткі нарди

У грі беруть участь дві людини. Завдання гравця-перевести свої шашки через все поле гри по колу і вивести їх за його межі.

Початкова позиція

В короткі нарди грають на дошці, що має двадцять чотири осередки, званих пунктами. Пункти об'єднані в чотири групи по шість осередків в кожній. Ці групи називаються:

  • будинок (1-6),
  • двір (7-12),
  • двір противника (13-18),
  • будинок противника (19-24).
Короткие нарды правила - двор и дом

Будинок і двір розділені між собою планкою, яка виступає над ігровим полем і називається бар.

У кожного гравця є 15 шашок: у одного - чорні, в іншого - білі.

У грі використовується пара гральних кісток.

Початкова розстановка шашок у кожного з гравців: пункт 24 - дві шашки, пункт 13 - п'ять шашок, пункт 8 - три шашки, пункт 6-п'ять шашок.

Першенство ходу визначається скиданням кісток. Одночасно кожен учасник кидає по одному кубику, першим ходить той, у якого значення більше. Якщо на кістках випадають однакові значення, вони перекидаються до тих пір, поки хтось не викине більше. Ходи в грі виконуються в порядку черги, яка дотримується після першого ходу.

У безперердній серії ігор перший хід у кожній новій партії гравці роблять по черзі.

Рух шашок

В Коротких нардах шашки рухаються назустріч один одному. Шашки, будинок яких розташований візуально внизу (на зображенні), рухаються проти годинникової стрілки, а шашки, будинок яких розташований вгорі - за годинниковою.

Короткие нарды правила направления движения фишек

Шашки починають рух з «будинку противника», входять у «двір противника», потрапляють у «двір», після чого до себе «додому», а далі виводяться за межі ігрової дошки.

Після кидка кістки показують значення, на які необхідно пересунути одну або дві свої шашки. При цьому значення на обох кістках складають окремі ходи.

Шашки в грі можна ставити на порожні пункти (осередки) або на пункти, зайняті тільки однією шашкою суперника, в цьому випадку вона вважається вбитою.

Якщо хід виконується однією шашкою, то значення на кістках підсумовуються. Наприклад, випало 5: 3, гравець може піти своєю шашкою сумарно 8 але тільки в тому випадку, якщо може виконати проміжний хід 5 або 3.

Короткие нарды правила хода двумя фишками

Якщо хід виконується двома шашками, то значення одного кубика - це кількість кроків однієї шашки, другого кубика - другий шашки.

Відмови від виконання ходів (при можливості зробити хід) в грі неприпустимі.

Якщо вдається пересунути одну шашку, а другу немає (позиція зайнята двома і більше шашками противника) - гравець робить один хід, другий хід згорає. При цьому, якщо вдається пересунути тільки одну шашку на вибір, її пересувають на більше значення (наприклад, випало 6:4, є можливість грати або 6 або 4, гравець зобов'язаний грати 6).

Якщо на кістках випадає однакове значення – дубль, кількість ходів подвоюється. Наприклад, випало 3: 3, гравець робить хід 3 чотири рази (однією-двома-трьома-чотирма шашками на вибір).

Не можна пропускати повний хід, якщо є така можливість, навіть якщо це невигідно (наприклад, випало 6:4. Є можливість грати однією шашкою 6, тоді 4 грати вже неможливо, і є можливість грати 6:4 інший шашкою, гравець зобов'язаний грати 6:4, тобто використовувати повний хід).

Як побити і знову ввести шашку в гру

Осередок на дошці, зайнята однією шашкою противника, іменується «Блот».

» Блот " вважається побитим, якщо шашка противника зупиняється на ньому. Бита шашка кладеться на» бар", так називається центр поля.

Короткие нарды правила хода из бара

Гравець, якому належать одна або більше шашок, відправлених в бар, зобов'язаний першочергово їх «зарядити» в будинок суперника (заново ввести в гру).

Шашка вступає в гру, переміщаючись на пункт, відповідний викинутому значенням кістки. Наприклад, якщо гравцеві випало 2 і 5, він може зарядити шашку в 2-й або в 5-й пункти, якщо вони не зайняті двома або більше шашками противника.

Якщо обидва пункти, відповідні значенням викинутих кісток, зайняті, то гравець пропускає свій хід. Якщо зайнятий один пункт, а другий вільний, шашка ставиться на вільний, а частина ходу пропускається.

Рух шашок на поле дошки неможливо до того моменту, поки всі шашки не виведені з бару.

Після того, як всі шашки будуть введені з бару в гру, що залишилося значення кісток можна використовувати як зазвичай, переміщаючи шашку, яку ви "зарядили", або будь-яку іншу шашку.

Фінальна стадія або як викинути шашки з гри

Почати викидати шашки можна тільки після того, як гравець завів в свій будинок всі свої 15 шашок.

Виведення шашок з гри може бути розпочато як новим ходом (шашки заведені в будинок попереднім ходом, гравець кидає кістки і робить викид), так і продовженням ходу (першим ходом завів 15-ю шашку в свій будинок, другим - викинув одну з заведених шашок або зробив хід в будинку; при випаданні дубля варіантів ще більше, тому що ходів чотири).

У стадії викидання всі шашки гравця повинні знаходитися в його будинку. Якщо одна шашка (або більше) буде побита в процесі викидання шашок, то гравець повинен "зарядити" і привести шашку (або більше) назад в свій будинок, перш ніж він продовжить викидати шашки.

Номери осередків в будинку вважаються справа наліво - крайня справа - 1, далі 2, 3, 4, 5 і 6.

Викинути можна шашку, яка стоїть на пункті, відповідному значенню на кубику. Якщо у гравця випали кістки 6 і 4-він знімає одну шашку з 4-ої комірки і одну з 6-ої.

Короткие нарды правила выброса фишек из дома

Необов'язково тільки викидати шашки з поля, зі стратегічних міркувань можна робити і звичайний хід. Наприклад, у гравця випали кістки 6 і 4 - він знімає одну шашку з 6-ої комірки і робить хід другою шашкою з 6-ої комірки на 2-ю (при цьому на 4-й комірці є шашка, яку можна викинути).

Якщо на осередку з номером викинутої кістки немає шашок - гравець повинен зробити хід за правилами - пересунути шашку, згідно випав значенням кістки.

Якщо немає варіантів пересунути шашку (немає шашок на пункті, відповідному і більшому, ніж значення випала кістки), гравець повинен зняти шашку, яка стоїть на пункті з меншим номером. Наприклад, випало 4, а на 4-му, 5-му і 6-му полях немає шашок, то скидається шашка з 3-го, якщо немає на 3-му полі, то скидається з 2-го, і якщо немає на 2-му, то з 1-го.

Гравець зобов'язаний використовувати обидва числа, які йому випали, не можна відмовлятися від ходу, якщо результат ходу невигідний. Наприклад, шашки стоять на позиціях 1, 4, 6, а гравцеві випадає 5:3. Він хоче піти 3 з 6-ї позиції на 3-ю, щоб викинути 5-кою фішку з 4-ї позиції, тобто фактично зіграти 4:3. Але гравець зобов'язаний грати повний хід 5: 3, тому що такий хід у нього є: з 6-ї позиції ходить 5 пунктів на 1-у позицію, а з 4-ї позиції ходить 3 пункти на 1-у позицію.

Підсумок гри

Партію в нарди виграє той, хто першим виведе всі свої шашки за межі ігрового поля.

якщо один з гравців натискає кнопку "здатися", він фактично визнає поразку, гра завершується і виграш отримує противник.

Короткі нарди відрізняються від інших ігор на дошці тим, що в них не передбачається нічия. Завжди чітко визначені переможець і переможений.

У нашому проекті реалізований варіант нічиєї в попередніх налаштуваннях гри - "право останнього кидка". Гравець чорними, який спочатку партії ходив другим, може зробити останній кидок після того, як гравець білими вивів всі свої фігури і, якщо в результаті теж зміг вивести всі свої фігури, зараховується нічия.

Оін, Марс і Кокс

"Оін" це положення в грі, коли програв зумів вивести з дому хоча б одну шашку, при цьому він програє оін - одну ставку.

"Марс" - це положення в грі, при якому програв не встиг викинути з дошки жодної шашки, він програє марс - дві ставки.

"Кокс" це положення в грі, коли програв не викинув жодної шашки і одна (або більше) з його шашок залишилися на барі або в будинку супротивника, він програє кокс - три ставки.

У нашому проекті, в попередніх налаштуваннях, реалізовані варіанти закінчення гри "Оін", "Марс" і "Кокс":

  • Якщо гравець в налаштуваннях гри вибирає параметр "Оін", він програє одну ставку при будь-яких варіантах закінчення партії.
  • Якщо гравець вибирає параметр "Марс", то програє одну ставку, згідно з правилом "Оін", або дві ставки, згідно з правилами "Марс" і "Кокс".
  • Якщо гравець вибирає параметр "Кокс", то програє одну ставку, згідно з правилом" Оін", дві ставки, згідно з правилом" Марс", або три ставки, згідно з правилом"Кокс"

Данное правило также соблюдается в случае, если один из игроков сдался. Количество проигранных ставок определяется согласно выбранным настройкам (Оин-Марс-Кокс) и тому положению шашек проигравшего, при котором была нажата кнопка “Сдаться”. Например, если игрок выбрал в настройках параметр “Кокс”, а сдался при положении своих шашек “Марс”, то его проигрыш составляет две ставки.

Кавказские Нарды - отличие от стандартных правил

В Кавказских нардах в своём “доме” нельзя убить шашку противника и спрятаться. Другими словами, шашку, которая била шашку противника, нельзя этим же ходом передвинуть так, чтобы она встала на другую шашку и была сдвоенной, то есть вне досягаемости для удара. Убить и накрыть бившую шашку другой - можно. Убить и передвинуть дальше на свободное поле, но не прятаться - можно. Убить и выбросить (если нет другого хода) - можно. При выпадении на костях дубля, например 1:1, можно в своем доме убить-убить-убить-передвинуть на пустое поле или другое сочетание в рамках вышеописанных правил.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ