Расул Ахмедов - так звати азербайджанського доктора філософії, який винайшов новий вид гри в нарди, а також видозмінив сам інвентар. Винахідник стверджує, що вигаданий варіант відрізняється від традиційного тим, що в ньому більше доводиться розраховувати на інтелект, ніж на удачу та везіння.
Нарди - давня забава, що з'явилася близько 5 тис. років тому. Підвидів даної гри дуже багато, а по двох з них (короткі і довгі нарди) проводяться навіть чемпіонати світу. Розвага популярна у всьому світі, в тому числі і в Азербайджані. Але на батьківщині Расула Ахмедова до його винаходу не було придумано жодного варіанта гри.
Нагадаємо, що у класичних нардах поле складається з 24 осередків. На початку поєдинку два противники одержують на руки по 15 каменів контрастного кольору. А зорі, що використовуються, мають 6 граней.
Основні відмінності нового різновиду:
- правила - наприклад, що випали бали не тільки додають, а й віднімають;
- зорі особливої форми і мають 8 граней;
- кількість каміння - 40;
- число осередків - 32.
Як стверджує Расул Ахмедов, всього він винайшов 2 різновиди дощок для нардів та 6 ігор, включаючи "азері бекгаммон" і "азері лонгаммон". Чоловіка засмучує той факт, що на його батьківщині нарди сприймають як розвагу, за якою приємно провести час, а не як серйозний вид спорту. Винахідник вважає, що якби йому довелося народитися в іншій державі, він уже став би відомим.
Створив він і варіант, адаптований для дітей. Основна ідея: краще грати в онлайн нарди, ніж сидіти в гаджетах. Зари у дитячому варіанті мають лише 4 сторони, фігур – 20, лунок – 16.
Також радимо вам прочитати статтю в якій ви дізнаєтесь більше про стратегію гри в нарди та підвищите свій рівень.
Вчений сподівається, що влада сприятиме популяризації винаходу, і завдяки цьому Азербайджан стане державою, яка подарувала світу нову інтелектуальну розвагу. А якщо за винайденими нардами почнуть проводити чемпіонати, країна назавжди увійде в історію світового спорту. Поки що вчений самостійно відвідує міжнародні турніри та змагання, демонструючи своє дітище. Можливо, колись мрія Расула Ахмедова здійсниться, і його підвид нардів стане в один ряд із шахами, шашками та іншими настільними іграми для інтелектуалів.
Грати в довгі та короткі нарди, а також у багато інших ігор ви можете прямо зараз на нашому сайті luckforfree .com. Грати можна безкоштовно та без реєстрації.