oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Азербайджанський учений винайшов і запатентував свій різновид нардів

Расул Ахмедов - так звати азербайджанського доктора філософії, який винайшов новий вид гри в нарди, а також видозмінив сам інвентар. Винахідник стверджує, що вигаданий варіант відрізняється від традиційного тим, що в ньому більше доводиться розраховувати на інтелект, ніж на удачу та везіння.

Нарди - давня забава, що з'явилася близько 5 тис. років тому. Підвидів даної гри дуже багато, а по двох з них (короткі і довгі нарди) проводяться навіть чемпіонати світу. Розвага популярна у всьому світі, в тому числі і в Азербайджані. Але на батьківщині Расула Ахмедова до його винаходу не було придумано жодного варіанта гри.

Онлайн нарды

Нагадаємо, що у класичних нардах поле складається з 24 осередків. На початку поєдинку два противники одержують на руки по 15 каменів контрастного кольору. А зорі, що використовуються, мають 6 граней.

Основні відмінності нового різновиду:

  • правила - наприклад, що випали бали не тільки додають, а й віднімають;
  • зорі особливої форми і мають 8 граней;
  • кількість каміння - 40;
  • число осередків - 32.

Як стверджує Расул Ахмедов, всього він винайшов 2 різновиди дощок для нардів та 6 ігор, включаючи "азері бекгаммон" і "азері лонгаммон". Чоловіка засмучує той факт, що на його батьківщині нарди сприймають як розвагу, за якою приємно провести час, а не як серйозний вид спорту. Винахідник вважає, що якби йому довелося народитися в іншій державі, він уже став би відомим.

Створив він і варіант, адаптований для дітей. Основна ідея: краще грати в онлайн нарди, ніж сидіти в гаджетах. Зари у дитячому варіанті мають лише 4 сторони, фігур – 20, лунок – 16.

Вчений сподівається, що влада сприятиме популяризації винаходу, і завдяки цьому Азербайджан стане державою, яка подарувала світу нову інтелектуальну розвагу. А якщо за винайденими нардами почнуть проводити чемпіонати, країна назавжди увійде в історію світового спорту. Поки що вчений самостійно відвідує міжнародні турніри та змагання, демонструючи своє дітище. Можливо, колись мрія Расула Ахмедова здійсниться, і його підвид нардів стане в один ряд із шахами, шашками та іншими настільними іграми для інтелектуалів.

Грати в довгі та короткі нарди, а також у багато інших ігор ви можете прямо зараз на нашому сайті luckforfree .com. Грати можна безкоштовно та без реєстрації.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНАЯ ИГРА
без регистрации
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ