Деберц - відносно молода, але дуже популярна гра. Головне завдання гравця - набрати якнайбільше очок, при цьому гра може вестися до 301-го, до 501-го або до 1001-го очка, залежно від домовленості гравців. Грати в деберц можна вдвох, утрьох або вчотирьох, причому, коли гравців збирається четверо, можливі варіанти гри: кожен може боротися сам за себе або гравці можуть об'єднатися в команди, по 2 особи в кожній. Обидва варіанти цікаві по-своєму.
Правила гри в Деберц
Для гри береться колода з 32 карт, шість у ній не беруть участі. Старшинство карт визначається наступним чином: для некозирної масті (від наймолодшої до найстаршої) - 7, 8, 9, В, Д, К, 10, Т. Для козирної масті - 7, 8, Д, К, 10, Т, 9, В. Детально правила гри в Деберц описані на нашому сайті.
Усім граючим здається по шість карт, потім призначається козир. Учасники гри мають право відмовитися грати ту масть, яка відкрилася після здачі карт і вибрати як козир будь-яку іншу (якщо гра йде "з зобов'язаннями", а в грі "без зобов'язань" карти можуть просто бути роздані заново). При "обов'язках" гравець, що роздав карти, повинен при будь-якому розкладі призначити козир, навіть якщо йому прийшли не найкращі карти.
Потім гравці отримують ще по 3 карти (якщо грають четверо, то по дві) і оцінюють ситуацію, що склалася. Учасники гри називають карткові комбінації, що є у них на руках, і починається основний етап гри - гравці беруть хабарі. Один із учасників викладає карту, а інші або повинні її перебити картою старшої гідності, або скинути найнепотрібнішу з наявних.
Термінологія гри Деберц
Як інші карткові ігри, гра Деберц має власну термінологію. Розглянемо деякі назви комбінацій, які приносять гравцеві додаткові очки:
- "терц" - 3 одномісні карти, що йдуть за зростанням поспіль, принесуть додатково 20 балів;
- "п'ятдесят" - чотири карти однієї масті, що йдуть поспіль, принесуть додатково 50 балів;
- белла - Дама та Король козирної масті - принесуть гравцю ще 20 балів.
Ну, і, звичайно, козирний валет - це плюс 20 балів, козирна дев'ятка - плюс 14 балів, послід (хабар, який беруть останній) - 10 балів. Після закінчення партії всі бали підраховуються.
Тонкощі Деберц онлайн
Досі точаться суперечки щодо тактики гри в деберц. Починати з викладення найстарших козирних карт (щоб виманити всі козирі у суперників) або з некозирних тузів (є шанс забрати десятки), а, можливо, спочатку слід позбавитися дрібниці? Напевно, тут немає універсальної стратегії, кожен має сам визначити найбільш прийнятні для нього стиль гри. А ми запрошуємо всіх зіграти в цю найцікавішу гру на нашому сайті, ви можете в Деберц грати онлайн у будь-який час. Бажаємо всім удачі!
Читайте статтю про Одеський різновид гри Деберц - Клабор. Він має кілька серйозних відмінностей від харківської та московської