oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Чим Осел відрізняється від Козла, причому тут гра Доміно

Осел, Козел, Косолапий ведмедик - мабуть, творці різновидів гри доміно були шанувальниками творчості І.А. Крилова. Інакше як пояснити, що на честь головних героїв байки “Квартет” названо варіанти популярної розваги. І якщо кожен з нас чудово знає, чим осел відрізняється від козла в реальному житті, то навряд чи всі знають різницю між двома різновидами доміно з такими самими назвами. Про них і поговоримо.

Що спільного у доміно Козел та Осел

В обох варіантах грають від 2-х до 4-х осіб, використовуючи набір із 28 платівок. Кожен учасник отримує по 7 плиток, решту відкладають окремо у так званий "базар".

Виграє той, хто першим виклав усі свої кісточки на ігровий стіл. Гравці, у яких на руках залишилися кістки, підраховують кількість очок, виходячи із суми крапок на платівках. Отриманим стає володар максимальної кількості балів.

Якщо гравці не мають потрібних кісток, вони беруть їх з базару, поки не витягнуть платівку з потрібним значенням. Якщо базар порожній – пропускають хід.

Кожен відвідувач нашого ігрового порталу luckforfree.com має право вибрати кількість балів, до якої ведеться гра: 51, 101 або 201. Класичним варіантом вважають набір 101 бала.

Домино Козел играть онлайн

Відмінності

Варіант Козел - традиційний, решта створено на його основі. І, нарешті, головна інтрига - чим Козел відрізняється від Осла:

  • в Доміно осел дозволяється приставляти кісточки до першої викладеної кістки в 4-х напрямках: зліва, справа, вниз та вгору. Це дає гравцеві більше шансів зробити хід кістками, що є у нього на руках, без звернення до базару;
  • якщо гравець має дублі і дозволяє ситуацію, їх можна викласти за один хід. Наприклад, крайнє ліве значення 5, крайнє праве – 6, а у вас є платівки 5:5 та 6:6. Викладайте обидві під час одного ходу;
  • дозволяється закривати напрямок - якщо у граючого є дубль, можна перевернути його зворотною стороною (без крапок) і сказати "Закриваю". На нашому сайті під час безкоштовної гри в доміно онлайн на екрані з'явиться табличка з написом “Закрити напрямок?” і ви приймаєте рішення самостійно. Після такої дії приставляти платівки у цьому напрямку буде заборонено;
  • Коли першим ходом викладають не дуплет, то до тих пір, поки не покладуть хоч 1 дубль, грає може закрити 2 дублети відразу. Після цього поєдинок закінчується та учасники підраховують бали;
  • для запису потрібно набрати 13 очок, менша кількість балів просто запам'ятовується. Якщо в наступному розіграші такий гравець набирає 13, його “запам'ятені” очки записують, а якщо менше 13 - їх “забувають”.

Що в результаті

Просумувавши все сказане, можна дійти невтішного висновку:

  • варіант Козел простіше і без додаткових вишукувань, підійде тим, хто любить чіткість та ясність;
  • в різновиді доміно Осел набагато більше можливостей та варіантів ходу, тому однозначно сподобається творчим людям.

Що вибрати - вирішуйте самі, але для ухвалення рішення спочатку потрібно прочитати правила доміно Козел та інших різновидів, а потім пограти у кожен із варіантів. Запросіть битися реальних супротивників, це можливо на сайті luckforfree.com.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНАЯ ИГРА
без регистрации
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ