У цій статті ви не знайдете опису основних прийомів, які використовують карткові шахраї. Вона, навпаки, присвячена способам захисту від них, а також помилкам, які допускаються шанувальниками преферансу.
Часто гравець своїми неграмотними діями за ігровим столом провокує нечесного партнера скористатися ситуацією та вдатися до неігрових способів здобуття переваги у поєдинку.
Розглянемо докладніше методи, якими можна себе убезпечити, а також помилки геймерів, що часто зустрічаються в ході партії.
Незнайома компанія
Є одне важливе правило: краще не грати у преферанс із незнайомими людьми. Але в житті трапляється всяке і, якщо ви знехтували цим правилом, завжди порівнюйте ставку, а також можливий ризик з наявними у вас коштами. Незалежно від того, граєте ви з незнайомими людьми або ж у знайомій компанії, не погоджуйтесь на двобій на дванадцяти картах, оскільки правила такого типу ігор далекі від справедливих. Один виграний бій не повинен визначати результат поєдинку.
Обговоріть з партнерами правила заздалегідь. Вони мають бути рівними та демократичними, тобто паси, наприклад, не можуть прогресувати нескінченно, а вихід із них має бути вільним. Коли хтось із учасників наполягає на неспортивній грі, варто згадати, навіщо ви сіли за ігровий стіл: приємно провести час у компанії цікавих людей чи отримати заряд адреналіну, ризикуючи власними коштами.
Нова колода
Кожного разу, сідаючи за стіл, краще використовувати нову колоду, ідеально, якщо вона буде куплена вами. Але навіть колоди, випущені з конвеєра паперової фабрики, іноді можна прочитати по сорочці. Один любитель карткових ігор розповів цікаву історію, що сталася з ним.
Одного разу в гостях герой сів зіграти партію в дурня з хлопчиком шести років та його мамою. Жінка знайшла для поєдинку стару колоду з китайськими ієрогліфами на сорочці, і гра почалася. Тут несподівано хлопчик повідомляє, що грати йому нецікаво, і всі карти у цій колоді він знає. Почуте дуже здивувало решту учасників поєдинку. Після недовгих з'ясувань виявилося, що на сорочці карт ієрогліфи намальовані не так: одні з них позначали масть, інші гідність. Ось так!
Заводський шлюб також може зіграти на руку гравцеві, який знає про нього, в потрібний момент. Наприклад, непомітна точка на аркуші 8 пік або відтінок сорочки короля пік, що злегка відрізняється, може вивести геймера з плачевного становища практично в переможці.
Роздача карт
Той, хто здає, зобов'язаний здавати по два аркуші. Прикуп не можна викладати першим та останнім.
Правильна здача: здавач, тримаючи стос у лівій руці, великим пальцем цієї ж руки відсуває 2 аркуші, потім бере їх правою рукою та викладає на ігрове поле. Зустрічається інший метод роздачі: здавач, тримаючи в лівій руці стос, зрушує одну карту, потім бере її в праву руку, зрушує другу карту, знову перекладає її в праву руку, далі викладає обидва листи на стіл. При такому варіанті здачі утворюється шелест, і шулери можуть цим скористатися: навіть за великого бажання складно визначити, які аркуші здавач поклав на стіл (з правої руки або знизу стопки).
Бує, що здавач при роздачі занадто високо піднімає карти над ігровим полем, у таких випадках гравці, які зручно розташувалися за ігровим столом, легко можуть розглянути їхню масть, а іноді й гідність. При здачі роздавальний повинен тримати листи навіть не паралельно до поля, а трохи піднятими лицьовою стороною до себе. Ця помилка роздачі поширена навіть серед професіоналів.
А також вам буде цікаво прочитати статтю про історію появи преферансу. У ній ви знайдете багато корисної інформації та познайомитеся ближче зі своєю улюбленою грою.
Предмети, які можуть під час гри викликати підозри
- Дзеркала. Як не дивно, але дуже часто дзеркала та предмети із дзеркальними поверхнями оточують картярів. Перш ніж зайняти місце за ігровим столом, краще оцінити його з боку інших учасників гри. Іноді можна побачити щось цікаве. Але підозрілим теж бути не варто, якщо раптом за вашою спиною опинився дзеркальний сервант, це зовсім не означає, що партнери його поставили туди, щоб вас обдурити.
- Окуляри. Якщо в одного з учасників матчу очки, це не завжди означає, що він має поганий зір. Мало кому відомо, що затемнені лінзи збільшують зображення, а також його чіткість.
- Олівець для запису. Всі записи краще робити простим твердим олівцем. Ручка - це не найзручніший варіант, вона довго сохне, внаслідок чого можуть забруднитись карти з обох сторін.
Мінімальний набір правил, який зможе вас убезпечити
- На аркушах з лицьового боку зробіть ледве помітні позначки. Це допоможе під час гри помітити зміну колоди. Подібну дію краще виконувати непомітно для очей партнерів, оскільки вони можуть це сприйняти як шахрайство.
- Ззаду гравця не повинно бути нікого: учнів, які переживають та ін.
- Перед тим, як грати в преферанс, колоду ретельно перемішують, а потім здійснюється її зсув. Правильно виконане зрушення поставить палиці в колеса шулера. Зрушувати на руках можна тільки в добре знайомих компаніях, де ви довіряєте гравцям як самому собі. В іншому випадку зсув потрібно здійснювати зі столу.
Як потрібно зрушувати колоду правильно – про це ви також дізнаєтесь на нашому сайті luckforfree.com. Стопка карт кладеться на ігрове поле. Лівою рукою беремо приблизно половину, відводимо її убік. Потім розслабляємо кисть для того, щоб частина аркушів впала на ігрове поле. Далі залишок, що лежав на столі і чекає своєї черги, кладеться на стос, що впав, а зверху все накривається тим, що залишилося в лівій руці зрушника. Такий вид зсуву рекомендують професіонали.
Один із найпопулярніших різновидів гри - Ленінград, для початку вивчіть правила преферансу Ленінград. Ви можете грати в нього на нашому сайті прямо зараз.
Пізній вечір. Прислуга подає чай з варенням і свіжою випічкою компанії, що сидить за столом, з чотирьох осіб. Однак господарям та гостям не до чаю - йде поєдинок у преферанс, пристрасті розжарені до краю.
Як з'явилася гра preference у Росії
Преферанс - одна з найулюбленіших розваг представників аристократичних кіл та творчої інтелігенції у 19-20-х ст. Розмірна гра, що потребує певних розумових здібностей і уважності, розважала у вечірній час своїх шанувальників як у столиці, так і в провінційних містечках.
Ця розвага відома у всьому світі і її з усіма підставами можна вважати грою для аристократів. Гравців, які звикли розраховувати лише на власні сили, гра приваблює тим, що результат партії повністю залежить від умінь та здібностей геймера.
Відомий російський поет В. Жуковський писав: “Рок за двадцять преферанс настільки зачарував усіх розумністю та багатством комбінацій, що тільки найвідчайдушніші шукачі пригод продовжували різатися у ”любиш, не любиш.”
Чому ж гра отримала таку назву? Існує припущення, що воно походить від французького слова "preference", яке перекладається як "перевага". До цього цим терміном називали старшу масть в ін карткових забавах, наприклад, у вісті. А потім так стали іменувати найпопулярнішу (тобто, бажану) розвагу в ті часи. Гра має і другу назву, іноді її звуть Мар'яж.
Кодекс преферансу
У 1996 році побачив світ Кодекс Преферансу, де були закріплені не лише основні положення, хід поєдинку, правила підбиття підсумків, а й норми поведінки геймерів.
Преферанс вважається складною, але захоплюючою розвагою. У партії перемагає той, кому вдалося отримати максимальну кількість хабарів.
Виграш у поєдинку - це нагорода за навички та здібності гравця, а не воля Фортуни. Одночасно в партії можуть брати участь від двох до п'яти геймерів, але зазвичай шанувальники гри воліють грати вчотирьох. Преферанс має дуже багато варіацій, наприклад, Класика, Ленінград, Сочі, Ростов тощо. Є варіанти гри з десятковим рахунком, мізерами, курочкою тощо. Загалом бажаючим освоїти цю розвагу є з чого вибрати.
Але спочатку новачкові краще познайомитися з основними термінами, що використовуються під час матчу. Це полегшить розуміння самого процесу, а також зробить спілкування із суперниками простим та невимушеним. Про термінологію гри ми розповімо в наступній статті нашого блогу.
Преферанс на сайті luckforfree.com
А поки що ви можете грати у преферанс онлайн безкоштовно на нашому сайті. Реєструватися також необов'язково. Одна з переваг нашого порталу – ви можете налаштувати гру персонально для себе, вибравши необхідні опції. Також ви можете грати як з комп'ютером, так і реальним партнером.
До ваших послуг наступні різновиди гри:
- преферанс Ленінград;
- Сочі;
- Ростов.
Також у нашому Безкоштовному ігровому клубі luckforfree.com ви можете грати в інші найпопулярніші карткові та настільні ігри.
Вважається, що в преферансі Ростов результат гри більше визначається майстерністю гравця, його вмінням передбачати ситуацію, ніж випадково. Тому цей різновид гри віддадуть перевагу тим, хто грає технічно і обережно.
Багато в чому преферанс Ростов схожий на преферанс Сочі, основні відмінності полягають у розпадах. Той, хто взяв меншу кількість хабарів, виграє розпаси, після чого його суперникам записується певна кількість вістів. У Ростові прикуп не відкривають до кінця розіграшу, тобто він залишається невідомим. Гра ведеться доти, доки запис у кульці не досягне домовленої величини.
Грати в преферанс Ростов ви можете у нашому Безкоштовному Клубі luckforfree.com безкоштовно та без реєстрації. Якщо ви ніколи не грали або забули деталі, прочитайте правила перед початком гри, це займе у вас зовсім небагато часу і допоможе вам отримати максимум задоволення.