oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Правила гри в безкоштовні шашки для новачків

У світі відома велика кількість різновидів шашок, які відрізняються не лише правилами, а й інвентарем, що використовується для гри. Історики обгрунтовано вважають, що шашки з'явилися в різних куточках планети приблизно в той самий час, незалежно один від одного. Є припущення, що назва гри походить від слова "кроки", тому що в процесі змагання фішки пересуваються на одну клітинку - крокують по полю.

До категорії ігор шашкового типу відносять не тільки класичні шашки та їх підвиди, а й нарди, го і т.д. Вони в статті не розглядатимуться.

Для того, щоб зіграти в шашки, знадобиться ігрове поле, що складається з клітин темного та світлого кольору, розташованих по діагоналі. Як фігури використовуються рівноправні фішки: білі, що дають учаснику партії право першим здійснити хід, і чорні. Грати одночасно можуть лише два учасники.

Цю розвагу люблять усі, тому і грають у неї люди від малого до великого. Правила шашок прості та нехитрі, освоїти їх здатні діти, починаючи з чотирьох років. Гра добре розвиває просторове та логічне мислення, змушує думати та розробляти стратегії, покращує пам'ять та інтелектуальні здібності. Її користь незаперечна і давно доведена, адже не дарма шашки були такі популярні за радянських часів. Скільки дітей відвідувало шахово-шашкові секції, брали участь у піонерських спартакіадах! Після нетривалого забуття гра повертається в наше життя з використанням комп'ютерних технологій та в режимі online.

Розглянемо основні правила гри у найбільш популярні види шашок для початківців.

Правила у шашках

Почнемо з російських шашок.

Інвентар:

  • Ігрове поле, розмір якого вісім на вісім клітин. Позначення осередків - буквено-цифрове.
  • Чорні та білі фішки, по дванадцять штук.

Завдання: залишити супротивника без фішок або без можливості зробити хід. У випадку, коли ніхто з противників не може здобути перемогу, оголошується нічия.

Шашки онлайн

Шашки. Класичні правила

Двоє учасників змагаються один з одним, перебуваючи на протилежних сторонах ігрового поля. Дошка розташовується так, щоб у кожного гравця зліва, в першій лінії, знаходився темний осередок. Хто яким кольором гратиметься, визначається за допомогою жереба. Кожен учасник партії заповнює постатями темні клітини перших трьох рядів поля. Першим ходить той, хто грає білими фішками. Ходи робляться у порядку черги. Як тільки учасник зробив крок і відпустив руку, хід зіграно, і нічого змінити вже не можна. Якщо гравець торкнувся фішки, то він обов'язково нею схожий. Перш ніж виправити фігуру, геймер повинен попередити про ці наміри другого учасника.

На початку партії всі фігури прості. Рух їх здійснюється по діагоналі, на один вільний осередок вперед – під час ходу, вперед чи назад – під час бою. Якщо фігурі вдалося дістатися першої лінії суперника, вона стає дамкою. Її перевертають, щоби відрізняти від пішаків. Жінка ходить і б'є по діагоналі через будь-яке число осередків у разі, коли вони порожні. Якщо вона може продовжити взяття, це необхідно зробити обов'язково.

Взяття відбувається так: учасник перестрибує через супротивника, якщо за ним є вільний осередок. Якщо є можливість продовжити взяття, гравець повинен це робити. Бити дозволяється як вперед, так і назад, биті фішки забираються з ігрового поля.

Існує таке поняття, як взяти за фук. Якщо гравець не помітив можливості вбити шашку супротивника, то суперник має право взяти його фішку без бою.

Один із відомих видів шашок - піддавки. Тут тактична схема діє протилежному напрямі. Необхідно першим віддати противнику фігури або позбавити себе можливості ходити.

Розповідаючи про шашки, не можна не згадати про «Чапаєва», всього знайомого з дитинства. В учасників по вісім фігур, які вони розставляють у кожну клітинку свого першого ряду. Потім суперники у порядку черги вибивають фішки супротивника клацанням пальців. Гравець, якому це вдалося, рухається на один ряд уперед, покроково наближаючись до суперника. Раундів може бути сім і більше. Після шостого раунду ряди учасників наближаються один до одного впритул. Переможений у цьому раунді відступає однією лінію назад. У разі нічиєї всі залишаються на своїх місцях. Переможе той, хто впорається із суперником в останньому вирішальному раунді. У таку гру перемогти під силу навіть новачкові.

Русские шашки правила игры

Правила для шашок є стандартними, але за домовленістю партнери можуть вносити до них корективи. Багато проектів дарують своїм користувачам можливість пограти в шашки онлайн. А ті, своєю чергою, із задоволенням користуються цим. Поетапні інструкції допоможуть гравцям-початківцям освоїтися в тонкощах ведення бою.

Різновиди шашок

Правила гри в міжнародні шашки схожі на російські. Вони набули поширення в Польщі, Франції, Китаї, Бельгії, Росії і т.д. Головна їхня відмінність полягає в тому, що тут використовується поле розміром десять на десять. Кількість фішок кожного кольору збільшується до двадцяти штук. Ними партнери заповнюють по чотири ряди зі свого боку. У всьому іншому схема гри однакова, тому не повторюватимемося. Виграє той гравець, якому вдалося знищити фігури супротивника або позбавити його можливості зробити хід.

За цим різновидом проходять турніри в багатьох країнах, національні чемпіонати, чемпіонати Європи та світу. Часто досвідчені шашисти, проводячи тренування, використовують як суперника комп'ютер. Є багато цікавої літератури, читаючи яку, любителі шашок можуть дізнатися про всі тонкощі та хитрощі цієї гри.

Існує різновид шашок - Чекерс. Він популярний у Сполучених Штатах, Великій Британії, Індії, Італії і т.д. Це також цікава гра, правила її мають такі відмінності від класики:

  • першими ходять чорні;
  • пішаки б'ють виключно вперед;
  • дамка ходить тільки на одне поле, але й назад, і вперед.

Цікавий факт: Джонатоном Шеффером було доведено, що існує безпрограшний алгоритм ведення бою. Наслідуючи його, можна розраховувати на виграш або, у крайньому випадку, на нічию в Чекерсі.

Серед різних видів шашок у вірмен найпопулярнішою вважається тама. У неї грають на звичайній 64-х клітинній дошці. У партії беруть участь 32 камені, 16 штук в одного та 16 штук в іншого партнера. Фігурами заповнюють кожну комірку 2-го та 3-го ряду на сторонах партнерів. Каміння ходить, а також б'є або по горизонталі, або по вертикалі. Брати назад у грі забороняється. В інструкції до тами є список "джентльменських правил". Вони говорять про те, що суперник обов'язково попереджає партнера, якщо він має намір бити його фігуру, або якщо він опиняється на 7-8 рядах.

Ось деякі правила гри в Тому:

  • Пішак ходить на одну клітинку або вліво, або вправо і, в жодному разі, назад.
  • Дамка (Тама) рухається по горизонталі, вертикалі, діагоналі, а також вперед, назад, тобто у восьми напрямках.
  • Якщо камінь добирається до восьмої лінії під час бою і може його продовжити, то робить він це вже як Тама.
  • Пішак б'є камінь, що стоїть праворуч, ліворуч, попереду, за вертикальними або горизонтальними напрямками.
  • Тама б'є у всіх восьми напрямках.
  • Якщо перед гравцем відкрито кілька варіантів взяття каміння суперника, він має вибрати максимально результативний.
  • Коли кілька варіантів взяття обіцяють однакову кількість битого каміння, партнер сам вирішує, як йому ходити.

Проведення чемпіонатів з Таме у Вірменії не рідкість. Розвага користується великою популярністю в країні.

Шашки онлайн играть

Тактика гри в шашки

Багато хто вважає цю гру нехитрою, в якій можна легко здобути перемогу, лише вивчивши правила. Але це не так. Знань основних інструкцій тут мало, хоча без них взагалі немає сенсу сідати за стіл. Тактика в грі існує. Для новачків будуть корисні прості поради, які зроблять їхнє становище в партії більш виграшним:

  • Під час поєдинку намагайтеся якнайшвидше дістатися до восьмого ряду і якомога довше не давати зробити це противнику. Дамка – це гарна перевага. Вона вільніше рухається ігровим полем і є володаркою широкого переліку можливостей. Жінка може стати на шляху цілої групи пішаків.
  • Намагайтеся, щоб завжди кількість ваших каменів на дошці перевищувала їх кількість у суперника. Ця порада досить очевидна, для її реалізації допоможуть різні прийоми, які використовуються досвідченими гравцями.
  • Ваші фігури повинні займати центральну частину поля. Камені, розташовані по краях дошки, слабші за центральні - це факт. Але, побудувавши фішки в центрі, забезпечте їм надійну оборону, щоб вони не стали легкою здобиччю для супротивника.
  • Перед тим, як зробити хід, подумайте, чим на вашу дію може відповісти суперник. Завжди потрібно прораховувати гру на кілька ходів уперед. Це важлива порада, яка може вберегти гравця від необачних вчинків, які спочатку здавались привабливими.
  • Переміщуйте фігури невеликими групами. Це не дозволить супернику побити їх.
  • Як можна довше не звільняйте першу лінію. Таким чином, противник не зможе у цей час вийти у дамки.

Використання вищезгаданих порад наблизить шашиста до бажаної перемоги. Зазначимо, що жодна тактика ведення бою не може бути повністю переможною. Для того, щоб стати професіоналом у цьому інтелектуальному виді спорту, потрібно вивчати літературу, багато тренуватися та присвячувати грі якнайбільше часу. А уроки, взяті у досвідчених шашистів, які готові поділитися з вами секретами, будуть безцінними.

Прийоми гри в шашках

Звичайно, не існує комбінації чи тактики в шашках, знання яких дозволить шашисту завжди перемагати. Комбінацій у грі незліченна кількість, і цей факт робить її цікавою та динамічною.

Людина, яка відкрила для себе цю розвагу, розуміє, що одних правил недостатньо, потрібно вчитися та вдосконалювати навички та вміння. Зауважимо: вчитися можна у будь-якому віці.

Насамперед, гравець має досконало знати правила, без цього далі рухатися немає сенсу. Правила гри в шашки прості для запам'ятовування, тому їхнє вивчення не займе багато часу навіть у дитини. Після цього можна переходити до секретних прийомів гри. У літературі для шашистів автори діляться хитрощами з читачами, доповнюючи їхні фото та ілюстрації для візуального сприйняття інформації. Краще розділити партію на стадії (початок, середина, закінчення) та вивчати їх поетапно. Покрокове вивчення обов'язково дасть позитивні результати. Ну, а для тих, хто робить лише перші кроки, краще почати з порад, згаданих вище.

Далі необхідно познайомитися з найпростішими комбінаціями, поступово переходячи до складніших. Наведемо приклади таких прийомів:

  • для взяття - прийом, що має назву "лобки" або напад на фігуру;
  • для виходу в дамки - прийом "прорив";
  • для позбавлення партнера можливості бути схожими - прийоми замикання.

Отримані теоретичні знання слід поєднувати з практикою. Якщо немає партнера, можна скористатися комп'ютерними шашковими програмами, але обов'язково перевіреними. Зіграні поєдинки краще записувати, щоб зробити аналіз помилок.

Серйозно і з повною самовіддачею підходьте до кожної партії, інакше це просто втрата часу. Не приймайте близько до серця невдачі, адже правильно зроблені висновки під час провальних партій принесуть набагато більше користі для учня, ніж виграні. Вивчені прийоми та комбінації застосовуйте на практиці, інакше від них не буде жодної користі. Самостійне навчання неможливе без літератури, присвяченої цій темі, але якщо є можливість ходити на заняття в шашкову секцію, не пропустіть її. Здобуття знань під контролем досвідченого наставника дасть позитивні результати набагато швидше. Процес навчання не простий, але головне - правильний підхід.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ