oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Перші чемпіонати світу з міжнародних шашок

Францію по праву називають столицею світової моди. Однак у цій країні народжується мода не лише на одяг, а й на деякі настільні ігри. Найчастіше з цією країною пов'язують рулетку, але мало хто знає, що міжнародні шашки також стали популярними завдяки французам. Все по порядку.

Шашки онлайн играть

Шашки у Франції 18-19 ст. Передісторія турнірів

Автором першого підручника з шашкам і творцем цифрового запису став француз Манурі, який жив у 18-му столітті, а його співвітчизник та сучасник Блонде відомий як укладач фіналів та етюдів. З гравців інших національностей найбільше прославилася голландська династія де Гер: Анрі де Гер у 19-му столітті вважався найсильнішим гравцем, його сини були також талановиті у цій грі.

До кінця 19 століття у Франції влаштовувалися шашкові поєдинки, але їх не можна повною мірою назвати міжнародними. Вони брали участь або корінні французи, або іноземці, які у Франції. Наприклад, у змаганнях 1882 року з 8 учасників 7 були корінними жителями цієї країни, а один - виходець із Голландії.

Перші великі турніри з гри в міжнародні шашки

Між істориками досі точаться суперечки, які змагання вважати першими міжнародними. Але більшість із них вважає такими турнір, який пройшов у 1885 році у місті Ам'єн. Про його серйозність свідчить факт, що приз надав сам президент Франції Жуль Греві. Учасників-іноземців було лише двоє: голландець та англієць, і перші місця зайняли французи.

Наступні змагання відбулися 1886-го року там же. У них брали участь 24 шашисти, п'ятеро приїхали з Голландії та один із Бельгії. Голландець Клас де Гер посів почесне 3 місце.

Далі поєдинки проводилися регулярно, але не щороку, і без якогось певного графіка. Наприклад, у 1894-му році вони пройшли двічі, у Парижі та Ліоні, у 1895-му також двічі – у Марселі та Парижі, а наступні відбулися лише через 4 роки, у 1899-му.

Чим запам'ятався чемпіонат світу 1912-го року

У 1911-му році в Голландії створюється власна шашкова федерація. На честь цієї події 1912-го проходить найбільший турнір з Міжнародним шашкам, який став першим загальноприйнятим чемпіонатом світу. Змагалися п'ятеро найсильніших французьких шашистів та стільки ж голландських гравців.

Власником титулу "чемпіон світу" став нідерландець Герман Гогланд, він утримував це звання аж до 1925 року. Друге місце посів інший голландець, Джек де Гааз, а третє та четверте дісталося французам.

Невизнані чемпіонати

На початку 20-х років минулого століття відбулося кілька матчів, де брали участь гравці з різних країн, але вони не мали статусу офіційного. Наприклад, у жовтні 1923-го року у Марселі відбувся матч між “чемпіоном Європи” Шпрінгером та чемпіоном Америки Борегаром. У шашкових федераціях Європи цей матч не визнали.

Обернулася провалом спроба провести змагання в Марселі 1924-го року: на них приїхало лише 6 учасників. Хоча їх виграв найсильніший шашист того часу Шпрінгер, його титул не був визнаний федераціями через нечисленність учасників.

Гра у шашки на luckforfree.com

Влаштуйте власний чемпіонат з шашок онлайн на нашому порталі, для цього спочатку прочитайте правила Міжнародних шашок, наприклад. Це, т.к. На сайті luckforfree.com можна грати з живими супротивниками, а не тільки з комп'ютером. Для цього просто залиште заявку або відгукніться на чужу. Платити ні за що не потрібно – грайте безкоштовно та без реєстрації.

На ваш вибір два різновиди гри:

  • міжнародні;
  • росіяни.

Ігри онлайн безкоштовно на сайті luckforfree.com доступні кожному відвідувачу цілодобово.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНАЯ ИГРА
без регистрации
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ