oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Цікаві факти про шашки

Шашки та інші логічні ігри не тільки розважають людей, а й розвивають їхні розумові здібності. Багато хто вважає гру простою, але це помилка. Для того, щоб стати гарним шашистом, знадобиться не один рік завзятих тренувань. Але на цю гру варто витрачати час.

Шашки онлайн играть

На Русі розвага була досить популярною – цей факт доводять знахідки археологів, датовані десятим століттям. Під час розкопок знайшли фішки для гри, виготовлені з бурштину або звичайного каменю. Під час правління Петра Першого шашки та шахи користувалися повагою, у них грали навіть у перервах між засіданнями Асамблеї.

Перший чемпіонат світу з шашок пройшов у 1847 р., тоді переможцем став представник Шотландії. Досі розвага не втратила популярності. Нашу статтю ми присвятимо цікавим фактам про цю чудову гру.

 • Існує думка, що попередником шашок була розвага єгиптян - алькерк. У ньому брали участь два гравці, кожен із яких грав дванадцятьма фішками. Завдання геймера полягало в тому, щоб знищити кожен камінь суперника, а зробити це можна було, перестрибнувши через нього.
 • Є ще одна версія виникнення шашок, за якою їх винайшов грецький воїн Паламед під час десятирічної облоги Трої, щоб розважити солдатів. Розвага зручна тим, що поле для нього могло накреслити кожен охочий на будь-якій поверхні, а фішками для учасників служили звичайні камені.
 • Перша книга про розвагу була написана в 1597 р. До наших днів вона дійшла в цілості і безпеці. Є відомості про довідник, присвячений шашкам, який датується 1547 роком. На жаль, він був загублений.
 • У Середньовіччі під заборону церкви потрапило безліч розваг, карти та шахи в тому числі. А шашки ця доля чомусь не спіткала. У цей час кожен поважаючий себе воїн повинен був вміти боротися, танцювати та володіти мистецтвом гри в шашки. Одна з основних якостей відмінного лицаря - вміння мислити стратегічно, саме його розвиває гра. До речі, цю розвагу в той час називали Дамами.
 • Розвага, протилежна шашкам, у народі зветься “піддавки”. Тут у гравця зворотна мета - створити ситуацію, коли всі його постаті замкнені чи віддані супротивникові.
 • Міжнародна Федерація шашок була утворена лише о 12.07.12 р. у болгарському місті Балчик. МФШ займається організацією змагань різного рівня з різних варіантів гри та популяризацією цієї розваги по всьому світу.
 • Міжнародна Федерація шашок влаштовує змагання з незвичайних варіантів гри, наприклад, групові, де команди з різних континентів борються за 1-е місце, і блискавичні, де все потрібно робити миттєво.
 • У 1948 р. математик С. Голомб придумав нову версію гри і назвав її Шашмати. З назви зрозуміло, що в ній поєдналися дві найвідоміші інтелектуальні ігри. Завдання суперників полягало в тому, щоб захопити всіх ворожих королів. Фігури можуть пересуватися лише осередками чорного кольору і на завершальному етапі поєдинку здатні перетворитися на коней, слонів або ферзей.
 • Раніше Москва вважалася найбільшим мегаполісом країни, що грає в шашки. Шанувальники розваги збиралися біля колишнього міського базару та боролися, роблячи ставки.
 • На початку двадцятого сторіччя стають популярними неофіційні турніри на стоклітинній дошці. Прочитати правила Міжнародних шашок можна на нашому сайті. Ці змагання викликали велику цікавість у шашистів, на них гравці відчайдушно виборювали звання переможця. Лідерами на таких турнірах виявлялися одні й ті самі люди, і це чомусь французи.
 • У нашій країні клуби для шашистів почали з'являтися давно. Перший був організований у місті Ішимбай та називався Нафтовик. Шашисти з цього клубу неодноразово ставали переможцями міжнародних змагань.
 • На початку сімдесятих пройшов перший чемпіонат світу для юніорів. Надалі лідерами неодноразово ставали наші гравці. Також варто відзначити представниць прекрасної статі та професійних шашисток в одній особі, які не поступалися чоловічою командою.
 • Перші Всеросійські змагання з гри були організовані влітку 1894 р. Тоді переможцями стали Каулен та Воронцов, які неодноразово повторювали свій успіх надалі.
 • Існує безліч різновидів гри. Є такі, в які можна грати втрьох або навіть вчотирьох на дошках різних розмірів (з довжиною від 8 до 12 осередків).

Шашки - гра, гідна вашої уваги. Побитися як з досвідченим суперником, так і з машиною ви можете на нашому порталі luckforfree.com. Висока якість графіки, зручна система підказок, можливість грати безкоштовно, відсутність необхідності що-небудь завантажувати, зрозумілий опис правил - це причини, з яких користувачі вибирають шашки онлайн.

У нашому ігровому клубі гостям доступні й інші популярні в усьому світі розваги, такі як нарди, покер, рулетка ігрові автомати, гра дурень та ін. Кожен геймер знайде собі розвагу до душі. Наші користувачі мають можливість грати в улюблені ігри на luckforfree.com безкоштовно.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНАЯ ИГРА
без регистрации
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ