oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Чому і як зник фук у шашках

Правила гри в шашки - фук

Якщо ви всерйоз захоплюєтеся шашками, то, напевно, чули про правило фука. Але відкриємо великий секрет: навіть якщо ви новачок у шашковій грі, ви також стикалися з фуком, просто не знали, що ця ситуація в грі носить таку назву. Отже, що ж являє собою правило фука?

У грі в шашки правило фука означає зняти з ігрового поля шашку суперника, якщо він припустився помилки у грі. Слово "фук" відоме нам і в повсякденному житті: наприклад, про марнотратних людей ми говоримо: "Він усю свою спадщину профукав". У шашках фук - це помилка цілком певного роду: якщо ваш противник міг побити вашу шашку, але не зробив це через неуважність, ви можете сміливо зняти його шашку зі столу - він профукав свою шашку! Можна сказати, що фук - це своєрідний штраф за неуважність до гри.

Онлайн шашки

Правила шашок фук - як це було

Першим заговорив про відміну фука найвідоміший шахіст і шашист ХІХ століття А.Д.Петров. У далекому 1827 він видав першу в Росії книгу, присвячену шашкам, в якій описав правила цієї гри і піддав критиці гру з фуками. Сам він грав без фуків і вважав, що шашку, що стоїть під ударом, треба бити без жодних варіантів.

У 1884 році відомий шашковий історик і пропагандист М.К.Гоняєв видав перший у Росії Статут шашкової гри, в якому взяв на себе сміливість скасувати правило фука. Його підтримали відомі гравці, це питання обговорювалося на з'їздах шашистів у 1894-1895 рр. і гра в шашки за фук стала неможливою. Незважаючи на те, що згодом цей Статут трохи редагувався (востаннє - в 1915 році), фук у правилах гри в Російські шашки зустрічається дуже рідко.

Правило шашки за фук більше не використовують

У Радянському Союзі ситуація не змінилася - 1937 року в Москві вийшов Шашковий кодекс СРСР, в якому керувалися тим самим Статутом шашкової гри, без правила фуку. Ви не знайдете це правило в жодних матчах і змаганнях, включаючи Всеросійські першості з шашок.

А що натомість?

Якщо противник не помітив, що потрібно було побити вашу шашку, і пішов по-іншому, рекомендується скасувати його хід та вказати на помилку. Він повинен побити вашу шашку, хоча іноді обговорюється варіант, що в таких випадках гра може просто продовжуватися без скасування ходу.

Якщо ж у шашках фук таки використати, це може позбавити гру цікавих комбінацій. Можливо, застосування правила фука було б корисним для новачків як вправа на уважність, проте для серйозних гравців це правило - перешкода, адже шашки - це серйозна логічна гра.

Всіх любителів шашок ми запрошуємо до шашки онлайн грати безкоштовно і без реєстрації на сайті luckforfree.com. Ви можете грати як з комп'ютером, так і з реальними людьми у зручний для вас час.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНАЯ ИГРА
без регистрации
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ