oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Довгі нарди. Різновиди гри

Людина, знайома з нардами не з чуток, знає, як мінімум, два найпопулярніші різновиди цієї гри: Довгі та Короткі нарди. А чи знаєте ви, що кожна з них ділиться своєю чергою на підвиди? Сьогодні поговоримо про різновиди Довгих.

Коротко про сутність гри в Довгі нарди

Нагадаємо основні положення. Геймеру необхідно обійти ігрове поле проти годинникової стрілки, зайти своїми фігурами в останню чверть поля ("дім") та вивести їх за межі дошки. Обидва гравці пересуваються в одному напрямку, збивати фішки не можна, але замикати можна. Кількість кроків визначають за допомогою кидка кісток.

Які ж особливості гри були змінені, що дозволило утворитися іншим варіантам?

Варіанти довгих нардів

Піддавки

Як і в більш відомій однойменній шашковій грі, тут гравцеві потрібно якнайшвидше позбутися своїх фігур. Тобто. щоб виграти, потрібно програти.

Карзар

Блокувати супротивника, поки хоча б одна з його фігур не увійде до будинку, забороняється.

Кафтар

Гравець має право перемістити свої фішки з "голови" відразу в "будинок" при випаданні на зарах значень 1 або 6 ("кафтарна" зара). Переміщати можна тільки на пункти 1 або 6. Якщо випав 1 такий камінь - немає лімітів на кількість одночасних пересування з “голови” і можна зняти і 2-у, некафтарну, або зробити хід польовою фігурою.

При випаданні дублів 1:1 або 6:6 знімають чотири фішки.

1:6

Відрізняється від кафтара тим, що кафтарні переміщення не є обов'язковими, гравець сам вибирає, як йому ходити. А ось виводити шашки можна після випадання значень 1 або 6.

Играть бесплатно нарды длинные

Гюльбар

У цьому різновиді цікава особливість. Коли геймер не може бути схожим, за нього ходить противник, який дограє недосконалі ходи. Також є приємний бонус: якщо після випадання дуплета у вас вдалося зробити всі 4 ходи, зорі кидають ще раз.

Скажений гюльбар

Додаткові ходи після випадання дубля в нардах робляться таким чином: вираховують різницю між значенням, що випало, і 6:6 і ходять усі проміжні ходи. Наприклад, випало 3:3. Потрібно піти 4 рази по 3, потім 4 рази по 4, потім стільки ж по 5 та 6.

А якщо гравець не може піти, за нього ходить суперник.

Емір

Цей варіант схожий Короткі, т.к. у ньому можна ставити фігуру на комірку, зайняту однією фішкою противника. Таким чином її “беруть у полон”, якщо на кістках випадають звичайні значення, або знімають із дошки, якщо випали дублі.

Нарди онлайн на luckforfree.com

Тепер час повернутися до правил Довгих нардів і зіграти в них. Якщо ви постійно грали лише з комп'ютером, спробуйте пограти з реальним партнером. Це можна зробити на нашому порталі luckforfree.com. Правила ви знайдете у спеціальному розділі.

Ми розмістили три основні різновиди гри:

  • Довгі;
  • Короткі;
  • Кавказькі.

Грати в них на luckforfree.com можна безкоштовно та без реєстрації.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНАЯ ИГРА
без регистрации
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ