Що таке нарди?
Це інтелектуальна гра, що стосується випадково-стратегічних типів настільних розваг. За випадковість тут відповідають зорі, адже неможливо передбачити, яка комбінація цифр на них випаде. Трапляються випадки, коли один кидок кісток може вирішити результат поєдинку, а іноді лише правильно зроблений хід зможе допомогти гравцеві вийти переможцем із бою. Ця розвага - суміш везіння та майстерності.
А також радимо ознайомитись зі статтею про головні труднощі, під час матчу в нарди онлайн.Ті, хто тільки-но почав освоювати ази гри в нарди, часто впевнені, що результат партії залежить від того, які числа випали на зарах. Але це зовсім негаразд.
Комбінація, що випала на зарах, вводить гравця в положення, з якого потрібно знайти вихід за допомогою тактично вірного ходу. Шанувальники гри насолоджуються процесом, красою ходів, можливістю застосувати розумові здібності, а потім вже одержують задоволення від результату битви. Незважаючи на пряму залежність результату поєдинку від комбінації, що випала на зарах, геймер сам приймає рішення, який хід йому зробити. Розвага вимагає від гравця постійного підвищення рівня майстерності, розвиваючи при цьому різні якості та корисні навички у людини.
Що спільного і чим відрізняються короткі нарди від довгих?
Різновидів гри багато, і кожна має своїх шанувальників. Але варто відзначити, що найпоширенішими варіантами нардів все ж таки залишаються короткі і довгі. Давайте проаналізуємо, що спільного та в чому суттєві відмінності цих двох варіантів гри?
Загальні риси:
- Ігрові поля та ймовірність випадання очок на зарах для обох різновидів однакові. Тому, щоб потрапити до певного осередку, необхідно стати не найближче до неї, а на чітко визначену відстань (як правило, шість осередків від потрібної лунки).
- Стратегія викиду каменів та "покращень" у процесі викиду.
- В обох варіантах неможливо зіграти більше, ніж випало на кубиках, тобто так званий "ресурс" неможливо збільшити. Але можна знизити "ресурс" супротивника, а це і є основою стратегії розваги.
Відмінності:
- Перша і найяскравіша відмінність - це розміщення каменів на ігровому полі.
- Правила гри в довгі нарди забороняють ставити свою фішку в той осередок, який вже зайнятий опонентом, тобто збиті шашки в партії відсутні. У короткому різновиді ситуація протилежна.
- У довгому варіанті існує можливість "замикання", наприклад, гравець може заблокувати фішку супротивника, побудувавши перед нею блок із 6 своїх каменів.
- У довгому варіанті ресурс противника можна знизити, змушуючи його пропускати ходи, а в короткому - за допомогою бою.
- Парність, а також парність і непарність шашок - важлива складова тактики в коротких нардах, а в довгих цей фактор йде на другий план.
- Тактичні прийоми двох різновидів не мають нічого спільного.
Здавалося б, відмінності несуттєві, але для справжнього любителя одного із варіантів різниця між цими видами колосальна. Проте варто відзначити, що короткий підвид більш популярний і поширений у світі, краще організований і його теорія опрацьована досконаліше.
Як розставити каміння?
Настільна гра, що розглядається, багата безліччю тактичних прийомів і всіляких стратегій. Той, хто хоче освоїти розвагу, повинен спочатку познайомитися зі складовими ігрового поля та стартовою розстановкою на ньому. Розглянемо стартове розташування фішок для коротких нард.
Ігрове поле складається з 24 трикутників, званих пунктами. Ці пункти поділяються на 4 групи, по 6 у кожній. Перша та друга група - це будинок та двір одного учасника, а третя та четверта - будинок та двір другого учасника. Будинки та двори опонентів розташовані один навпроти одного. Осередки пронумеровані від 1 до 24-х.
Для гри суперникам знадобляться так звані камені, кожен із учасників використовує в поєдинку 15 штук різного кольору (зазвичай білі та коричневі).
А тепер перейдемо до початкового розміщення фішок. Після того, як противники розставлять своє каміння на ігровому полі, у них повинен вийти дзеркальний варіант розміщення один одного. Два камені вирушають у найдальшу від будинку гравця лунку з номером 24. П'ять фішок розташовуються в осередку під номером 13, який знаходиться на тій же стороні, що й двадцять четверта. Три фішки ставимо у лунку з номером 8. Це друга лунка зліва від центру ігрового поля на стороні будинку учасника. І останні п'ять шашок вирушають до шостого трикутника, який розташований у будинку гравця. За допомогою цього каміння гравець зможе побудувати перешкоду для супротивника, що заважає його вибитим фішкам повернутися на поле бою.
Щодо правил довгих нардів, то тут стартове розташування набагато простіше. Усі п'ятнадцять фішок гравець вибудовує в одну лінію в осередку номер двадцять чотири.
У кожного учасника поєдинку своя нумерація трикутників, тому камені не повинні перетинатися.
Чи буває у поєдинку нічия?
Нарди - це настільна гра, яка прийшла до нас зі Сходу. Вчені припускають, що люди грають у неї вже понад 5000 років. Проте вона досі не втратила своєї популярності. З розвитком сучасних технологій нарди перекочували на простори інтернету.
У нарди можна грати вдома - з друзями та знайомими, можна поборотися з комп'ютерним симулятором, а завдяки всесвітній мережі можна брати участь у турнірі чи чемпіонаті - спробувати свої сили з професійними гравцями чи аматорами з усього світу.
Але де б ви не грали, з ким би ви не грали, нічия не передбачена за жодних умов. Перемога дістанеться тому, хто першим виведе свої фігури за межі поля. Правилами передбачено багато тонкощів, які дають змогу уникнути завершення поєдинку внічию.
Рекомендуємо вам грати в онлайн нарди саме на нашому сайті.