Правила гри Бура
Карткова гра Бура, або «тридцять одне», відома з незапам'ятних часів. При Катерині Великій в неї грали Вельможі і ремісники, чиновники і військові. Гра дуже динамічна і навчитися грати в неї досить просто. Кожен відвідувач нашого сайту має можливість грати не тільки з комп'ютером, але і C реальними партнерами.
Суть карткової гри Бура
У грі беруть участь два гравці. Основна мета кожного з них-набрати першим 31 бал. У грі використовується стандартна колода (36 карт). Кількість граються раундів в одній партії - 21 (роббер) або 11 (малий роббер). Виграти партію в Буру необхідно З ПЕРЕВАГОЮ не менше двох очок. Грати можна і втрьох, але при цьому гра втрачає динамічність і непередбачуваність, так як результат гри більшою мірою залежить від початкового розкладу карт.
Як грати в Буру?
Правила гри в Буру такі:
- кожному гравцеві комп'ютер роздає по три карти із загальної колоди і визначає козир;
- першим ходить гравець, якого автоматично вибрав комп'ютер;
- надалі ходить той, хто взяв останній хабар;
- хід можна робити однією, двома або трьома картами однієї масті;
- карти ходить повинні бути побиті або козирями, або картами старшого рангу тієї ж масті;
- якщо у відбиваються немає карт тієї ж масті і козирів або він не хоче бити викладені карти - він може покласти будь-яку карту, при цьому хабар забирає ходив гравець;
- карти можна класти "сорочкою" вгору, щоб суперник не знав, скільки очок він набрав;
- хабар дістається ходив і в разі, коли з викладених карт вдається побити тільки частина карт;
- кожен гравець, який взяв хабар, перед тим як добирати карти з колоди, має можливість оголосити про те, що він набрав 31 очко і розкрити свої карти. Якщо при підрахунку карт виявилося, що він набрав 31 і більше очок, на ігровий рахунок йому записується одне очко. В іншому випадку його супернику записується два очки.
- якщо колода закінчується, а переможець не визначився, в раунді оголошується нічия.
виграшні комбінації
- " Бура " - на руках одного гравця три козирних карти. Гравець, який має таку комбінацію, пред'являє її супернику і відразу виграє поточний раунд;
- " Москва " - комбінація з трьох тузів. Ця комбінація, як і Бура, дозволяє відразу виграти раунд;
- "мала Москва" - комбінація з трьох шісток, одна з яких Козирна. Ця комбінація дає можливість зробити хід позачергово. Якщо у суперника "лист", перемагає комбінація "мала Москва";
- " лист " - гравець має в своєму розпорядженні трьома картами однакової масті. Ця комбінація дає можливість зробити хід позачергово. Якщо у двох і більше гравців «лист», перемагає той, у кого старша карта.
При створенні гри можна вибрати наступні налаштування:
- Кількість гравців
- Кількість раундів у партії
- Чи бере участь у грі комбінація «Москва» і «мала Москва».
Підрахунок очок
Карти оцінюються наступною кількістю балів:
- туз-одинадцять;
- Десятка-десять;
- Король-чотири;
- Дама-три;
- Валет-два;
- Дев'ятка, вісімка, Сімка, шістка – не приносять очок.
Переможцем в раунді вважається учасник, першим набрав 31 бал за всі взяті хабарі. Переможцем у грі вважається учасник, який перший виграв заздалегідь обумовлену кількість раундів.