oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Міжнародні шашки - правила гри

Настільна гра міжнародні Шашки найбільш популярна в Європі. Гра ведеться на дошці 10х10 клітин. Шашки займають перші чотири ряди з кожного боку, розташовуючись на темних клітинах.

Противники ходять по черзі, переміщаючи шашки свого кольору. Звичайна шашка на початку партії може здійснювати два типи ходів:

  • Тихий хід-переміщення шашки на одне поле вперед по діагоналі. Згідно правил гри, тихий хід можливий, якщо відповідне поле вільно і ніде на дошці не потрібно виконати взяття шашки суперника.
  • Взяття шашки противника - переміщення шашки на два поля вперед або назад по діагоналі, перестрибуючи при цьому через шашку противника, яка потім знімається з дошки. Проста шашка може бити назад. У міжнародних шашках, на відміну від російських, при бою простий шашкою через поле перетворення вона не стає дамкою і продовжує бій за стандартними правилами.
Шашки онлайн

Коли звичайна шашка досягає останньої горизонталі, вона стає дамкою. Дамки здатні переміщатися на довільну кількість полів по діагоналі, причому як вперед, так і назад.

За правилами гри в міжнародні Шашки взяття шашок противника обов'язково. Якщо після взяття однієї можливо побити ще одну шашку суперника, взяття триває. Якщо існує кілька варіантів захоплення, бити необхідно максимально можливу кількість шашок.

По правилам гри, в міжнародних шашках виграє той, кому вдалося знищити або блокувати рух всіх шашок противника. У міжнародні - стоклеточные шашки, в принципі, грають за тими ж правилами, що і росіяни. Відмінності полягають лише в кількості білих і чорних полів дошки, кількості шашок у вихідному положенні, шашкової нотації, деяких правил бою і визнання закінчень нічийними.

Шашкова дошка

Шашкова дошка складається з 100 однакових за розмірами квадратів, поперемінно світлих (білих) і темних (світло-коричневих) полів.

На дошці є 17 діагоналей. Найдовша діагональ, що складається з 10 чорних полів і з'єднує два кути дошки, називається великою дорогою.

Шашки

Партнерам перед початком гри надається по 20 шашок, одному - білих, іншому - чорних. Шашки розставляються на чорних полях перших чотирьох горизонтальних рядів з кожного боку.

відмінності правил взяття в міжнародних (стокліткових) шашках:

  • Взяття найбільшої кількості шашок обов'язково.
  • Якщо є вибір бою дамкою або простий, то можна брати будь-який з них, дотримуючись і в цьому випадку правило взяття найбільшої кількості шашок незалежно від їх якості.
  • В даному випадку дамка не користується ніякими перевагами і не накладає на гравця ніяких додаткових зобов'язань.
Международные шашки

Порядок взяття при проходженні поля останнього ряду:

  • Якщо проста шашка в процесі взяття досягає поля останнього ряду (пробігом) і є можливість продовжувати бій, то вона цим ходом продовжує бій і залишається простою.
  • Якщо проста шашка в процесі взяття шашок партнера досягає дамочного поля і у неї немає можливості подальшого взяття, то за правилами, вона перетворюється в дамку, зупиняючись на поле останнього ряду. Право бою за правилами дамки вона набуває лише з наступного ходу.
  • Наприклад, біла проста після взяття трьох шашок стає дамкою на поле десятого горизонтального ряду. Взяти інші шашки вона має право лише своїм наступним ходом, якщо можливість цього бою збережеться.

Нічийні закінчення партії

Партія вважається такою, що закінчилася внічию в таких випадках:

  • Якщо один з учасників пропонує нічию, а інший її приймає;
  • При неможливості виграшу жодного з суперників.

Рекомендуємо шашки онлайн на нашому сайті lucky-fun.com.

DMCA.com Protection Status
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ