У наші дні ми часто чуємо про талановитих дітей, які мало не з народження вміють грати на різних музичних інструментах, знають іноземні мови та здійснюють наукові відкриття. Проте такі геніальні діти народжувалися й у минулі віки. Сьогодні ми розповімо про талановитого гравця у шашки, Сергія Воронцова.
Дитинство. Перші успіхи
Сережа народився 1856-го року в селянській родині в Коломенському повіті. Йому було всього близько 8 років, коли він навчився грати в шашки. Першим його учителем став звичайний пастух Трохим.
Коли хлопчику виповнилося 10 років, його родина переїхала жити до Москви. Якось він пішов на Смоленський ринок і побачив там натовп, який, затамувавши подих, за чимось спостерігав. Звичайно, хлопчик не зміг пройти повз і підійшов поцікавитися. На столику для продажу зелені точилася запекла боротьба між двома чоловіками.
Воювали в шашки маленький, абсолютно лисий чоловік з живими очима і високий, статний пан з великим розумним чолом. Маленькому не щастило, він програвав партію за партією. Натовп дзвінко сміявся з нього, не надаючи ні краплі підтримки. Нарешті його терпець урвався, він підвівся, розштовхав ліктями натовп роззяв і пішов у напрямку м'ясних рядів.
“Дядю, а можна мені спробувати?” – запитав Сергій переможця. Той подивився з подивом і запитав: "Та ти вмієш грати?" “Звичайно, мене пастух Трохим навчив у селі”, - відповів хлопчик, чим шалено розвеселив оточуючих роззяв.
Під регіт і улюлюкання почалася перша партія. Дорослий чоловік виграв, але йому довелося неабияк попрацювати. Він визнав, що хлопчик безперечно має талант до шашкової гри, і запросив Сергію зустрітися для гри наступного дня.
Так відбулося знайомство С.Воронцова з відомим на той час шашистом Степаном Комаровим. З того часу вони почали зустрічатися за улюбленою розвагою чи не щодня. Через деякий час Комаров уже не зміг вигравати у Сергія, і хлопчик почав шукати сильніших суперників.
Коли йому виповнилося 16 років, він блискуче розгромив найсильнішого на той момент гравця в шашки П.М. Надєждіна. Більше з хлопчика ніхто не сміявся, а слава його росла день у день.
Поєдинок з Кауленом
Найвідомішим гравцем у Москві другої половини 19-го століття був дворянин Ф.А.Каулен. Зустріч із “шашковим королем” була своєрідним апогеєм шашкової кар'єри та показувала високий рівень майстерності гравця, який претендує на таку зустріч. Каулен, звичайно, чув про талановитого хлопця, але довго не міг повірити у чутки. "Нехай ще підучиться, а потім подивимося", - думав "шашковий король".
Зустріч відбулася 1875 року, коли Сергію виповнилося 19. Він обережував, продумував ходи, в результаті матч закінчився нічиєю. Каулен похвалив молодого гравця та визнав його талант.
Наступна їхня зустріч відбулася через 19 років, у 1894 році, у Першому Всеросійському турнірі з Російських шашок. Брало участь у ньому лише 8 осіб. У фінал вийшли Каулен та Воронцов, які грали дуже обережно і в результаті фінальний матч закінчився нічиєю.
Гра у шашки на luckforfree.com
Ігровий клуб luckforfree.com запрошує кожного, хто цікавиться цією грою, зіграти у шашки безкоштовно та без реєстрації. Зараз не потрібно шукати партнера з гри, чекати, доки у нього з'явиться вільний час. Ви можете вивчити правила шашок та грати з реальними людьми на нашому порталі, просто залиште заявку.