- /
- Реверсі
- /
- Правила гри
Шахові партії та шашки цінуються в геймерському середовищі за можливість інтелектуального розвитку. Але є ще одне настільне розвага, основою якого також є стандартна картата шахівниця (8х8) - Реверсі, доступне кожному в онлайн версії. Навчиться грати в цю гру нескладно. Правила її прості, але це не означає, що ігровий процес не зажадає інтелектуальних зусиль, як раз таки навпаки, особливо на перших етапах знайомства з новим цікавим захопленням.
В Реверсі беруть участь два гравці. Один грає чорними фігурами, другий & ndash; білими. Розстановка фішок на полі бою відрізняється від шахів і шашок. Якщо в цих іграх розставляються одночасно всі фігури в ряд, то тут спершу на дошці позиціонується по дві фішки суперників. Білі займають координати дошки (D5; E4), чорні – (D4; E5). (рис. 1)
У Реверсі фігури іменуються діжками. Роблячи хід, гравець повинен поставити свій бочонок між вже знаходиться на дошці фішкою свого кольору і безперервною лінією (горизонтальної, вертикальної або по діагоналі) діжок суперника, як би закриваючи фішки суперника з двох сторін. Кількість перекритих фішок суперника не важливо-чим більше, тим краще. При цьому можна за один хід закривати кілька таких ліній.
Гра в Реверсі простіше і цікавіше ніж шашки. Застосування стратегічних прорахунків допомагає виставити барила на поле бою з точки зору вигідних позицій в порівнянні з противником.
У Реверсі правила гри наступні:
Пару прикладів: якщо на рис.2 поточний хід у чорних - при виставленні чорної фішки на А8 - до чорних перейдуть два ряди білих фішок-з А2 по А7 і з b8 по G8, після цього почнеться підрахунок кількості фішок у кожного гравця. Другий приклад на рис. 3 - якщо поставити чорну фішку на осередок D3-до чорних перейдуть фішки: E3, E4 і D4.
Даними стратегіями потрібно вміти користуватися, їх часто застосовують новачки в Реверсі, а досвід приходить тільки з практикою. Професійні геймери використовують свої напрацьовані тактики, відчуваючи вигідність кожної позиції наперед.
Закінчення гри знаменується неможливістю супротивників зробити хід. При цьому вираховується кількість фігур учасників, які займають певні позиції на полі бою. Чиїх фішок більше, той і є виграв.
У ситуації, коли кількість позиціонованих фігур на полі бою однакова, оголошується нічия. Кількість діжок на полі визначає кількість набраних балів.
Участь в турнірі з Реверсі означає Гру в декількох партіях. Підсумок в такому випадку підводиться за результатом декількох зіграних партій з різними суперниками. Результат кожного учасника кожної зіграної партії заноситься в зведену таблицю, яка дозволяє швидко виконати підрахунок всіх набраних балів і визначити переможця турніру.
Так радимо зіграти в нарди онлайн