oMain.isReviewPage = 0; oMain.area = 2;

Правила гри в Реверсі

Шахові партії та шашки цінуються в геймерському середовищі за можливість інтелектуального розвитку. Але є ще одне настільне розвага, основою якого також є стандартна картата шахівниця (8х8) - Реверсі, доступне кожному в онлайн версії. Навчиться грати в цю гру нескладно. Правила її прості, але це не означає, що ігровий процес не зажадає інтелектуальних зусиль, як раз таки навпаки, особливо на перших етапах знайомства з новим цікавим захопленням.

Суть гри

В Реверсі беруть участь два гравці. Один грає чорними фігурами, другий & ndash; білими. Розстановка фішок на полі бою відрізняється від шахів і шашок. Якщо в цих іграх розставляються одночасно всі фігури в ряд, то тут спершу на дошці позиціонується по дві фішки суперників. Білі займають координати дошки (D5; E4), чорні – (D4; E5). (рис. 1)

Правила игры реверси

У Реверсі фігури іменуються діжками. Роблячи хід, гравець повинен поставити свій бочонок між вже знаходиться на дошці фішкою свого кольору і безперервною лінією (горизонтальної, вертикальної або по діагоналі) діжок суперника, як би закриваючи фішки суперника з двох сторін. Кількість перекритих фішок суперника не важливо-чим більше, тим краще. При цьому можна за один хід закривати кілька таких ліній.

Етапи гри в Реверсі

 • Початок (дебют) & ndash; виставлення діжок на поле, перекриття перших п'яти рядів (діжок) противника;
 • Середина (міттельшпіль) – коли половина фішок виставлена на поле або побита - найскладніший раунд, коли можна зайняти виграшні позиції або їх упустити;
 • Підсумок (ендшпіль) & ndash; відсутність ходів у одного з суперників, підрахунок фігур на полі бою.

Гра в Реверсі простіше і цікавіше ніж шашки. Застосування стратегічних прорахунків допомагає виставити барила на поле бою з точки зору вигідних позицій в порівнянні з противником.

Реверси правила

Як грати в Реверсі?

У Реверсі правила гри наступні:

 • спочатку комп'ютер визначає автоматичним методом жереба, кому з учасників дістаються чорні і білі барила;
 • далі гравці виставляють свої чотири фішки на початкові позиції;
 • далі перший хід за правилами належить учаснику, якому дісталися чорні фігури;
 • всього використовуваних фішок 64, особливість цієї гри полягає в тому що фішки змінюють колір, спочатку 4 фішки знаходяться на полі (2 чорних і дві білих) - інші 60 фішок знаходяться за межами поля і виставляються по черзі;
 • зробити хід на поле означає взятої поза полем фішкою закрити прохід супернику, виставляючи її таким чином, щоб між однією вашою фішкою і інший (виставленої) утворився тунель, заповнений діжками противника (за один хід можна виставити на поле тільки один бочонок);
 • всі закриті (побиті) барила з поля бою забирає ходив гравець, тобто змінює фішки противника на свої; при цьому змінюються барила суперника знаходяться між вашими діжками як по прямій, так по діагоналі. Кількість мінливих діжок не обмежена, так само як і кількість закритих ліній;
 • Якщо у гравців є можливість ходити фішками, тобто не всі ходи перекриті суперником, то відмовитися вони від свого ходу не мають права;
 • Якщо всі ходи перекриті, то учасник пропускає хід;
 • бій триває до того, коли всі барила противника будуть закриті.

Пару прикладів: якщо на рис.2 поточний хід у чорних - при виставленні чорної фішки на А8 - до чорних перейдуть два ряди білих фішок-з А2 по А7 і з b8 по G8, після цього почнеться підрахунок кількості фішок у кожного гравця. Другий приклад на рис. 3 - якщо поставити чорну фішку на осередок D3-до чорних перейдуть фішки: E3, E4 і D4.

Стратегічні маневри в Реверсі

 • захоплення кутових клітин – ця стратегія має на увазі початок заняття поля своїми діжками з кутових клітин.
 • блокування можливих ходів противника & ndash; означає виставлення діжок таким чином, щоб противник робив вигідні ходи не на свою користь, а на користь свого суперника.
 • Темп-захист гравцем позицій вигідних для себе, недопущення противника зробити в певному сегменті поля хід.

Даними стратегіями потрібно вміти користуватися, їх часто застосовують новачки в Реверсі, а досвід приходить тільки з практикою. Професійні геймери використовують свої напрацьовані тактики, відчуваючи вигідність кожної позиції наперед.

Підсумок гри

Закінчення гри знаменується неможливістю супротивників зробити хід. При цьому вираховується кількість фігур учасників, які займають певні позиції на полі бою. Чиїх фішок більше, той і є виграв.

У ситуації, коли кількість позиціонованих фігур на полі бою однакова, оголошується нічия. Кількість діжок на полі визначає кількість набраних балів.

Участь в турнірі з Реверсі означає Гру в декількох партіях. Підсумок в такому випадку підводиться за результатом декількох зіграних партій з різними суперниками. Результат кожного учасника кожної зіграної партії заноситься в зведену таблицю, яка дозволяє швидко виконати підрахунок всіх набраних балів і визначити переможця турніру.

Так радимо зіграти в нарди онлайн

DMCA.com Protection Status
ПРОБНА ГРА без реєстрації
ЗАЯВОК НА ІГРИ:
ЗАРАЗ ГРАЮТЬ:
ЗАРАЗ НА САЙТІ:
СЬОГОДНІ
ТИЖДЕНЬ
МІСЯЦЬ